• Wirusoochrona

            Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczyna na terenie województwa śląskiego realizacje wojewódzkiej Akcji informacyjno – edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”.

            Głównym celem akcji jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia wirusów.

            Działania prowadzone przez nauczycieli będą poruszały zagadnienia :

            • prawidłowa higiena mycia rąk

            • zdrowy styl życia – prawidłowe odżywianie się, aktywność fizyczna

            • inne zasady higieniczne np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych.
               

            • Nasi uczniowie znają wszystkie te zasady oraz chętnie uczestniczą w zajęciach edukacyjnych „Wirusoochrona”.

          • Życzenia

            Szanowni Państwo

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękuje serdecznie wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Pracownikom za trud wkładany w kształcenie i wychowanie naszych uczniów,  zwłaszcza że to nie łatwa praca, a staracie się wykonywać ją Państwo z zaangażowaniem i działaniem na rzecz rozwoju całej szkoły. Życzę satysfakcji z pracy, wytrwałości w odkrywaniu talentów i uzdolnień  u każdego ucznia i umiejętności ujrzenia ich przez niego samego,  dumy z sukcesów oraz twórczego zapału do podejmowania nowych wyzwań, które przed Państwem.

            Niech wiedza, pasja i doświadczenie podbudowane wrażliwością i otwartością na młodego człowieka spotykają się z uznaniem oraz szacunkiem ucznia i jego rodziców.

            Życzę Państwu wielu osiągnięć zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym.

            Z wyrazami szacunku

            dyrektor szkoły

            Barbara Janas

          • KONKURS „DO HYMNU” - PRZYGOTOWANIA

            Nasza szkoła została zakwalifikowana do IV edycji konkursu Do Hymnu! Jest to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. W tym roku bierze w nim udział aż 300! szkół z całej Polski. Konkurs ten jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Termin naszego przesłuchania zbliża się wielkimi krokami!

          • Jesienne zabawy

            Zdobywanie wiedzy o otaczającym ich świecie jest dla dzieci zawsze interesujące. Przez kilka kolejnych dni dzieci z klasy 2c realizowały tematykę związaną z jesienią. Świetnie się bawiliśmy. Były zagadki i gry matematyczne, ćwiczyliśmy również dodawanie i odejmowanie liczb podczas gry w jesienną planszówkę. Zajęcia plastyczne są jednymi z naszych ulubionych. Dzieci tworzyły "ziemniakowe stworki". A nasza sala... Wyglądała cudnie!

          • 2b Dzień Chłopca

            Dzień Chłopaka to święto, które na stałe weszło do tradycji szkolnej. Dziewczynki z 2b również o tej dacie pamiętały. W sali rozbrzmiewał śmiech i odgłosy świetnej zabawy. Fajnie być chłopakiem w naszej szkole!

          • Bezpieczeństwo przede wszystkim!

            W dniu dzisiejszym uczniowie klas 2a i 2b spotkali się z policjantami, aby porozmawiać na ważne tematy. Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i do domu zależne jest od znajomości przepisów ruchu drogowego. Nie tylko przypomnieli sobie o tym, że najbezpieczniej przechodzić w miejscach do tego przeznaczonych, ale przećwiczyli to pod czujnym okiem "ekspertów" na pobliskim przejściu dla pieszych. Rozmawiali również o konieczności zadbania o swoje bezpieczeństwo w domu i w czasie zabaw na podwórku. 

          • Nadeszła jesień...

            Coraz chłodniej na podwórku, a dni stają się krótsze. Naszym uczniom to jednak nie przeszkadza. Któż z nas nie lubi kasztanowych ludzików i wspólnej zabawy z rówieśnikami. Przy okazji tylu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o otaczającym nas świecie. A prace dzieci są przecudne!

          • Dzień Kropki

             

                     

            Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

          • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY “Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

             

             

            Uczniowie klas 0 – III w roku szkolnym 2021 – 2022 biorą udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM “Z kulturą mi do twarzy”

            Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021 /2022  (punkt 1 – wspomaganie wychowawczej roli rodziny; punkt 2 – wychowanie do wartości, zaangażowanie społeczne;  punkt 3 – wprowadzenie w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, edukacja patriotyczna, poznawanie polskiej kultury).
            Termin realizacji: 4 października 2021– 24 czerwca 2022

            Autorzy i koordynatorzy:
            Paulina Marcysiak (pomysłodawczyni, koordynatorka) – nauczycielka z Przedszkola Niepublicznego Piastuś w Inowrocławiu
            Magdalena Wojdan – (współautorka) nauczycielka z Przedszkola Niepublicznego Piastuś w Inowrocławiu
            Mariusz Berkowski (współautor) – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach oraz instruktor zajęć muzycznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu
            Agnieszka Raźna – Kubiak (współautorka) – nauczycielka z Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław Akademia Przedszkolaka
            Organizator:  Przedszkole Niepubliczne „Piastuś” w Inowrocławiu

            Cele projektu wynikające z Podstawy Programowej:

            • Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina,przyjaciele);
            • Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej;
            • Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.

            Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.