• Uczymy się wszędzie :)

Dzisiaj wyszliśmy z klasy, aby sprawdzić, czy informacje o drzewach, krzewach i roślinach zielnych przeczytane w naszych podręcznikach są prawdziwe. Na szkolnym podwórku możemy znaleźć każde z nich. Sprawdziliśmy, ile pamiętamy z lekcji, a później zabraliśmy się do pracy. Wykonaliśmy wiele ćwiczeń (mierzenie obwodu pnia drzewa, porównywanie pomiarów), mierzyliśmy jak bardzo rozrosły się nasze krzewy. Wykonaliśmy notatki graficzne, na bieżąco dzieliliśmy się wynikami naszych obserwacji i pomiarów z koleżankami i kolegami. Bardzo nam się podobało i wiele z lekcji wynieśliśmy !

• Talenciaki w naszej szkole

Pudełko na szkolne talenciaki można znaleźć na szkolnej portierni. My już nasze wrzuciliśmy :)

Lidl rusza z nową kampanią lojalnościową „Szkoły pełne talentów”. Ambasadorzy to Anna i Robert Lewandowscy.

W ramach akcji Lidla „Szkoły pełne talentów” od 05 września do 13 listopada 2022 r. klienci sieci Lidl zbierają papierowe karty nazwane na potrzeby akcji Talenciakami – z indywidualnym kodem QR. Talenciaki wydawane będą za każde 50 zł zakupów – w tym co najmniej jeden świeży owoc lub warzywo – lub za zakup produktów premiowych (produktów specjalnych), podczas dokonywania zakupów we wszystkich sklepach stacjonarnych sieci Lidl Polska.

Zebrane Talenciaki konsumenci mogą przekazywać na rzecz wskazanej przez siebie szkoły. Placówki oświatowe mogą rejestrować się na stronie sieci Lidl, w zakładce dedykowanej akcji. Na profilu szkoły widoczne będą przekazane przez uczestników akcji Talenciaki.

Każda uczestnicząca Placówka oświatowa ma możliwość zdefiniowania do trzech pożądanych nagród (pozycji z listy życzeń) na swoim koncie. W ten sposób klient może zobaczyć, na jakie nagrody wspierana przez niego placówka oświatowa ma zamiar przeznaczyć przypisane Talenciaki.

• Narodowe Czytanie

We wtorek 20 wrzesnia dołączylismy do ogólnopolskiej akcji, w ramach której co roku odczytywane są fragmenty znanych utworów polskich twórców. W tym roku były to "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Uczniowie klasy 5a,8a i 8d wraz z nauczycielami przygotowali inscenizację wybranych utworów.

• Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

• Czas na matematyczną wyprawę!

Uczniowie klasy 3c rozpoczęli swoją edukacyjną podróż. W ubiegłym roku szkolnym dzieci z klas 1-3 brali udział w konkursie - "Matematyczny Puchacz". Wyniki okazały się dla nas sporym sukcesem. W tym roku szkolny postanowiliśmy kontynuować rywalizację. Dlatego uczestniczymy w warsztatach matematycznych. Bardzo nam się podobało.

• Witaj szkoło!!!

Wakacje już minęły i czas powrócić do szkolnych ławek. Trochę nam szkoda letniej swobody, ale przyjemnie było spotkać się z kolegami i koleżankami z klasy. Przyjęliśmy do braci uczniowskiej nowych uczniów - pierwszoklasistów. Bardzo serdecznie witamy naszych nowych uczniów. Wszytkim życzymy powodzenia w nauce, samych sukcesów i mnóstwa radości.