• Wizyta w Filharmonii.

Klasy najmłodsze uczestniczyły w koncercie "Ballady i romanse".

W ramach tego spotkania wysłuchały utworów fortepianowych i pieśni, m. in. F. Chopina.

Doświadczyły radości kontaktu z muzyką klasyczną mającą na celu uwrażliwienie na muzykę i wzbudzanie zainteresowania kulturą i sztuką.

• Szkoła mycia rąk Elli i Maxa.

Uczniowie klas III b i III c wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w ramach akcji profilaktycznej ,,Szkoła mycia rąk Elli i Maxa". Dzieci zapoznały się z bohaterami akcji, które tak jak one są uczniami szkoły podstawowej i uczą innych, jak dbać o właściwą higienę rąk.Uczniowie klas trzecich przećwiczyli cztery kroki prawidłowego mycia rąk:

– zmocz ręce czystą, ciepłą wodą;

– użyj mydła w płynie, energicznie rozprowadź je na rękach i wyczyść wszystkie powierzchnie rąk (nie zapomnij o kciukach);

– spłucz ręce czystą, ciepłą wodą;

– starannie wytrzyj ręce ręcznikiem papierowym.

Po zadaniach praktycznych uczniowie bezbłędnie rozwiązali test, w którym mieli za zadanie zaznaczyć prawidłowe odpowiedzi na tematy: Kiedy należy myć ręce? Czy Max i jego przyjaciele postępują właściwie? Czym jest właściwa higiena rąk? Dlaczego należy wycierać ręce?Zwieńczeniem zajęć było pokolorowanie bohaterów akcji –  Elli i Maxa.Uczniowie klasy III b, c otrzymali dyplomy ukończenia ,,Szkoły mycia rąk Elli i Maxa.

• Podaruj znicz na Kresy

Szkolne koło wolontariatu zakończyło zbiórkę zniczy "  PODARUJ ZNICZ NA KRESY ".  Zebrane znicze zapłoną na opuszczonych grobach Polaków w okręgu lwowskim. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Anna Krawczyk opiekun wolontariatu.

• Wyjście na spektakl

Kolejny tydzień szkolnej rzeczywistości klasy piąte zaczęły od wyjścia do Chorzowskiego Centrum Kultury na spektakl przedstawiający znane mity. Ta tematyka niebawem pojawi się na lekcjach j.polskiego, więc trzeba się dobrze przygotować.

• Liściaki

Uczniowie klasy 2a na lekcji plastyki dali upust swojej wyobraźni. Tak ich zdaniem mogą wyglądać Liściakowe Stworki. Gratulujemy kreatywności.

• Wycieczka do Krakowa

W dniu 27 września klasy 2a ,2b, 3a uczestniczyły w wycieczce do Krakowa. Zwiedzali Kraków i poznali legendy krakowskie oraz przeżyli przygodę ze Smokiem Wawelskim i Dzwonem Zygmunta. Dzieci wiedxily Wawel Tynek i zrobiły zakupy w Sukiennkicach. Pogoda była piękna i wycieczka bardzo się udała!

• Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim Pracownikom naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia. Bądźcie cierpliwi, oddani swojej pracy i zawsze uśmiechnięci!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu "z przymrużeniem oka", w którym zdradzimy, co sądzimy o naszej kadrze.

W imieniu wszystkich Uczniów SP 37 - uczestnicy kółka polonistycznego.

• Dzień drzewa

Pomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy to święto od 2002r. zawsze 10 października. Celem jest zachęcenie do sadzenia i ochrony drzew, a także promowanie codziennych nawyków w oparciu o ekologiczne działania.

Warto z tej okazji wybrać się na rodzinny spacer do lasu, aby nacieszyć się czystym powietrzem oraz energią jaką przekazują nam drzewa. O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca ... Dlatego uczniowie klas 1 -3 uczcili Dzień Drzewa poszerzając swoją wiedzę dotyczącą drzew, bawiąc się poprzez wykonanie zadań edukacyjnych i ciekawych prac plastycznych.

• Drukarki 3D w naszej szkole.

Baza szkoły jest coraz bogatsza w zasoby, ale by można było ją wykorzystać, nauczyciele również muszą być jak najbardziej zaangażowani. Żeby mogli pokazać możliwości technologii informacyjnej, sami korzystają ze szkoleń i mozliwości sprzętu. Wiele wyzwań przed nami!

• Jak smakuje idealna pizza ??

Dla każdego inaczej. Mieliśmy okazję sprawdzic własną recepturę. Było cudnie i kolorowo. Lubimy spędzać ze sobą czas. Mieliśmy okazję porozmawiać, wymienić się pomysłami i oczywiście przepisami. Dyskusja trwała długo- ale miny uczestników wasztatów chyba mówią wszystko.

• Wizyta w Pizzerii

Po szkole czas na zabawę i miło spędzony wspólnie czas. Uczniowie klasy 3b sami decydowali, co takiego znajdzie się na ich pizzy. Trzeba przyznać, że wyglądały pysznie. Apetyt i humorki dopisały :)

• Dzień Chłopca

Z okazji Dnia chłopaka życzę Ci:Wiele uśmiechów, a mało złości,Jak najmniej smutków, dużo radości,niech Ci się spełnią marzenia.Niech realne staną się pragnienia.

Takie życzenia wybrzmiały we wszystkich klasach. W klasach I-III było to również okazją do wspólnych zabaw i gier na auli szkolnej. Były słodkości, cudne krawaty i mnostwo uśmiechu. Uczniowie klasy III c przygotowali wiele konkurencji, sami dopilnowali aby dzieci się świetnie bawiły :)