• Spotkanie z ratownikami medycznymi klasy 4a

W środę, 29.03 klasa 4a miała okazję odbyć naprawdę niesamowitą lekcję.

Uczniowie mogli bowiem spotkać się ratownikami medycznymi, którzy opowiedzieli o swojej pracy. Z racji, że medycy przyjechali karetką, dzieci miały możliwość zobaczenia co znajduje się w ambulansie. Z pewnością klasa 4a zapamięta to wydarzenie na długo, gdyż nie na co dzień ma się okazję oglądać karetkę od środka, nie będąc przy tym poszkodowanym!

Dzieci mogły też zobaczyć i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia te poprowadziła pielęgniarka – pani Kamila Dobosz. Bardzo dziękujemy za pouczającą lekcję.

• Wyjazd do planetarium

22 marca klasy młodsze (1a, 1b, 2a, 2b, 3a) wybrały się na wycieczkę do planetarium. Kosmiczne powitanie wiosny okazało się wielką przygodą. Uczniowie uczestniczyli w seansie, w czasie którego poznali sekrety letniego i zimowego nocnego nieba, zgłębili wiedzę o gwiazdach i układzie słonecznym. W Parku Śląskim znalazły też wiosnę, która zdążyła obudzić już przyrodę.

• Wycieczka do Planetarium

Uczniowie klasy 3c postanowili sprawdzić, czy wiadomości o rozpoczynającej się wiośnie astronomicznej są prawdziwe. Z samego rana pojechaliśmy do Planetarium w Chorzowie. Pierwszym etapem naszej podróży był seans "Kometa nad Szwajcarską Doliną". Jest to jeden z najpopularniejszych seansów wyprodukowanych w Planetarium Śląskim w nowej odsłonie. Berenika i Jurek zgubili się w Parku Śląskim. Wędrując wśród drzew trafiają pod Planetarium Śląskie, którego budynek zamienia się w gigantyczny statek kosmiczny. W podróży w stronę tytułowej komety dzieciom towarzyszy Mikołaj, który opowiada pasażerom Planetarium o gwiazdozbiorach, planetach i innych ciałach niebieskich. W Stacji Meteorologicznej poznawaliśmy tajniki pogody. Wiemy również, jak być jej bacznym obserwatorem.

• Matematyczny Kangur

W dniu 16 marca 2023 r. w naszej szkole została przeprowadzona kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur.  W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali test. Testy konkursowe zawierają pytania o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Czas na rozwiązanie testu to 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Uczestnicy podczas konkursu nie mogą używać kalkulatorów. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wyniki konkursu znane będą pod koniec kwietnia 2023.

My trzymamy kciuki za wyniki naszych uczniów.

• Dzień Kobiet w klasach 4-8

9 marca z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbył się konkurs na Super Dziewczynę. Reprezentantka każdej klasy była przebrana za postać z bajki lub filmu animowanego. Dziewczyny musiały wykazać się m.in umiejętnościami tanecznymi w bitwie tanecznej, zaprezentować się w rywalizacji sportowej a także zdolnościami manualnymi by wykonać biżuterię. Wszystkie te umiejętności oceniało jury w czteroosobowym skladzie. Wszystkie dziewczyny spisały się na medal ale ostatecznie i jednogłośnie Super Dziewczynę  zdobyła Julia Kempa z klasy 8d. Serdeczne gratulacje!

• Warsztaty klasy 8.

1 marca klasy 8 brały udział w warsztatach z zakresu konstruowania, kreatywności oraz cohousingu zorganizowanych przez Zespół Szkół Budowlanych w Chorzowie w ramach promocji szkoły. Tematyka warsztatów została wybrana przez uczniów. Dyrektor szkoły w czasie spotkania oprowadził nas po szkole oraz szczegółowo opowiedział o kierunkach kształcenia. Może któryś z uczniów zdecyduje się na kontynuowanie swojej edukacji w tej placówce

• Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet chcemy życzyć wszystkim kobietom (tym małym i dużym) samych pięknych i radosnych przeżyć! Bądźcie zawsze uśmiechnięte i pełne optymizmu! :)

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku zrealizowanego przez uczennice uczęszczające na kółko polonistyczne.