• Światowy Dzień Książki

4a może z dumą pochwalić się, że czytanie książek jest na czasie. Z chęcią czytają lektury, tym razem był to Mikołajek . Na dodatek to super zabawa, czyli tworzenie lektury w pudełku. Każdy z uczniów w swoim pudełku umieścił kilka rzeczy związanych z treścią lektury. Można było tu zobaczyć piłkę, boisko do piłki nożnej, pieska, aparat, kwiatek z bukietu, a nawet cygaro. Polecamy taką zabawę z lekturą

• Konkurs ortograficzny Corrida

28 kwietnia czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w miejskim konkursie ortograficznym "Corrida", organizowanym przez SP 13 w Chorzowie. Śmiałkowie zmierzyli się z dyktandem, a także najróżniejszymi zadaniami zawierającymi ortograficzne pułapki. Udało się wywalczyć 3 miejsce w kategorii klas 4-6. Serdecznie gratulujemy i życzymy uczniom dalszych sukcesów!

• II etap konkursu Matematyczny Puchacz

Uczniowie klas 1-3 przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego. Z przyjemnością unformujemy, ze grupa uczniów zakwalifikowała się do II etapu, który odbędzie się 16.05. 2023 r. w Katowicach.

Naszą szkołę reprezentować będą:

Klasy 1: Grzegorzek Lena, Kowalczyk Kacper, Szczypińska Hania, Schulze Magda, Feychel Adam.

Klasy 2: Lisiewski Kacper, Pricel Patryk, Meus Mateusz.

Klasy 3: Marcisz Adam, Solorz Szymon, Piechaczek Paweł, Doliński Wiktor, Habel Julia.

Wyróżnienie za wysoki wynik otrzymali:

- Kl. 1-  Kasia Kasza, Emilka Manjura

- Kl. 2- Troszok Jakub, Rogowski Jakub, Dąbrowski Tobiasz, Kasza Maciej

- Kl. 3- Moisejeva Vanvara, Hadrych Magda, Jedwabska Karolina, Franek Tomeczek.

Wszystkim bardzo gratulujemy, a za uczestników II etapu trzymamy kciuki!

• Pierwsza pomoc przedmedyczna.

W roku szkolnym 2022/2023 wszyscy uczniowie klas VII odbyli warsztaty ratownicze z zakresu udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Szkolenie dzieci obejmowało poznanie wszystkich etapów takiej pomocy czyli: bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie czynności życiowych, wołanie o pomoc, wzywanie pomocy. Poza tym uczniowie uczyli się udzielać pomocy w przypadku różnego rodzaju obrażeń, które mogą zdarzyć się w domu lub w szkole. Organizatorem kursu była firma P- MED z Katowic.

• Igłomania

Uczniowie klas młodszych naszej szkoły rozpoczęli przygodę z szyciem. Kolejne klasy uczestniczą w warsztatach w MathRiders w Katowicach. Zajęcia mają na celu rozwijanie nowych umiejętności. Dzieci uczą się posługiwać nie tylko igłą, ale również maszyną do szycia.

• Odkrywamy tajemnice lasu

W dniu 19 kwietnia klasy 3b i 3c odrywały kolejne sekrety lasu. Wycieczka do Nadleśnictwa w Katowicach Ligocie pozwoliły nam na zdobycie nowej wiedzy. Wysłuchaliśmy ciekawych historii o zwierzętach i ich zwyczajach. Mieliśmy okazję zobaczyć jak naprawdę wyglądają zwierzęta, które do tej pory znamy z ilustracji czy filmów. Zjedliśmy pyszną kiełabskę w gronie kolegów i koleżanek. Bardzo lubimy wspólnie uczyć się i bawić.

• Lekcja przyrody

Dnia 18 kwietnia 2023 roku uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w lekcji przyrody na żywo, której tematem były owady, pajęczaki, gady i płazy. Podczas zajęć zostały poruszone zagadnienia związane z fizjologią, systematyką oraz morfologią prezentowanych gatunków zwierząt. Przyswojenie oraz utrwalenie wiadomości ułatwiła i uatrakcyjniła prezentacja żywych okazów. Ponadto spotkanie ze zwierzętami to doskonała forma zooterapii, która pozwala na poszerzanie wiedzy, rozwijanie zainteresowań, ale też na przełamywanie barier lękowych. Organizatorem lekcji była pani Anna Krawczyk.

• Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia.

Konkurs polega na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych. Do udziału w konkursie nie jest wymagane żadne szczególne przygotowanie matematyczne. Wystarczą jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów. Do konkursu przystąpili uczniowie klasy 3b i 3c. Jesteśmy bardzo dumni z ich wyniku. Cała grupa świetnie poradziła sobie z zadaniami kwalifikując się do grupy wyników wysokich. Jednocześnie czterech uczniów - Szymon Solorz, Wiktor Doliński,Denys Kolesnyk i Paweł Piechaczek zdobyli tytuł Laureata Konkursu. Wszystkim bardzo gratulujemy!!!

• Planetarium - klasa 3b

Przesyłamy fotorelację z wyprawy klasy 3b, która odkrywała tajemnice pogody i kosmosu. Przeanalizowali dane dotyczące warunków atmosferycznych, pracowali z mapą i wykonali wiele ciekawych eksperymentów. Na pewno teraz wiedzą jeszcze więcej o otaczającym ich świecie.