• Zakończenie roku szkolnego.

Nadszedł czas wypoczynku i spokoju. Pożegnaliśmy naszych absolwentów. Życzymy im wszystkiego najlepszego.

Nasi młodsi uczniowie również przynieśli nam wiele dumy.

W międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur" otrzymaliśmy w tym roku w klasach I-III aż trzy wyróżnienia. Były one adresowane do Pawła Piechaczka, Roksany Stachowiak i Emilii Dykty.

Mamy laureatów konkursu ogólnopolskiego:

Ogólnopolskie dyktando szkolne:

Julia Habel, Szymon Solorz- laureaci konkursu;

Paweł Piechaczek, Karolina Jedwabska, Wiktor Doliński, Karolina Miemiec, Maciej Sularz, Fabian Szymański- wyróżnienie w konkursie.

Laureatom oczywiście gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach!

• Jesteśmy ciekawi świata!

Program miał za zadanie zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy w takich dziedzinach, jak energia, ekologia, transport oraz technologie przyszłości. Uczniowie poznawali kolejnych czterech naukowców – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha.

Program „Być jak Ignacy” był opracowany i przeznaczony jest dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Zajęcia były realizowane w klasach 2b i 2c. Poznanie takich autorytetów wiedzy, było nie lada przygodą :)

• Dzień Sportu w klasach 1-3.

Uwielbiamy zajęcia ruchowe! Uczniowie klas IV-VIII mieli okazję już zmierzyć siły. Dla "młodzieży" z klas 1-3 datą rozpoczęcia sportowych podbojów był 21 czerwiec. Dzień Sportu dla młodszej grupy wiekowej prowadziła pani mgr Monika Kowalczyk- Konieczna. Było super :) Dziękujemy!!!

• Sportowe sukcesy

Oświęcimskie Mistrzostwa Świata 2022 w piłce nożnej rocznik 2013 i młodsi - to kolejna okazja na rywalizację młodych piłkarzy Uczestniczyli w niej Filip Bystrzowski i Alex Jęczmionka z drużyną AP Ruch Chorzów . Alex został piłkarzem dnia. Gratulujemy!

Zuzia Bystrzowska i Wiktoria Skorupa w barwach JUNIOR ATRIA zdobyły 3. miejsce w Pucharze Polski PZSC 2022. Pięknie się reprezentowały i sukces w pełni zasłużony.

• Klasy ósme na dwudniowej wycieczce do Zakopanego

14 i 15 czerwca wyruszyliśmy na długo wyczekiwaną  wycieczkę do Zakopanego.
            Spacerowaliśmy Doliną Kościeliską do Schroniska na Hali Ornak, jechaliśmy kolejką linowo-terenową na Gubałówkę i oczywiście podziwialiśmy piękne widoki.
            Zakup pamiątek i przepysznych oscypków, to również był obowiązkowy punkt programu.

Wypoczywaliśmy w uroczym ośrodku wypoczynkowych w Suchem, u podnóża Zakopanego. Tutaj był czas na ognisko, gry i zabawy sportowe, jak również wspólne spędzenie czasu w salonie.

W drodze powrotnej czekała nas świetna zabawa w Muzeum flipperów i gier wideo w Krakowie. Muzeum znajduje się nieopodal Wawelu i mieści się w XV wiecznej zabytkowej piwnicy. Kraków pożegnaliśmy przechadzając się po Rynku i Sukiennicach.

Klasa 8a,8b,8c wraz z wychowawcami

• Projekt edukacyjny EMOCJE

Uczniowie, którzy uczęszczali na zajęcia świetlicowe brali udział w edukacyjnym projekcie „ Emocja”. Celem tego projektu było podwyższenie poczucia własnej wartości,  zrozumienie co przeżywają inni, kształtowanie szacunku dla siebie i innych osób.

Dzięki tym zajęciom mogliśmy wspólnie przyglądać się naszym zachowaniom i emocjom, a co najważniejsze - patrzeć na świat przez empatyczne okulary.

• Z kulturą mi do twarzy!

Nasi uczniowie klas 0 - 3 zakończyli udział w projekcie Z kulturą mi do twarzy , gdzie promowaliśmy wysoką kulturę, wrazliwość na piękno, estetykę poprzez kontakt ze sztuką, współpracę z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym oraz co ważne wychowanie w duchu wartości, takich jak : dobro, piekno, altruizm, patriotyzm, a także kształtowanie empatii i szacunku do osób starszych i niepełnosprawnych.

• Gratulujemy sukcesu!

Zawsze jesteśmy dumni z naszych uczniów odnoszących sukcesy. Dziewczynki z klasy 7a- Zuza Bystrzowska i Wiktoria Skorupa wraz ze swoją drużyną brały udział w zawodach International Cheerleading Championship Kraków 2022. Dużynowo zajęły II miejsce. Brawo!!

• Wycieczka do Ustronia

Dnia  2.06 klasy 2b i 2c wybrały się na wycieczkę całodniową do Utronia i Brennej. Był czas na zabawę i naukę. SPrawdzaliśmy, czy wszystko, czego nauczycliśmy się na lekcjach środowiska przyrodniczego i języka polskiego dzieje się naprawdę. Przyjrzeliśmy się mieszkańcom lasu, obejrzeliśmy loty ptaków drapieżnych i sów. Był czas na szaleństwo na placu zabaw. Potem pojechaliśmy z wizytą do Chlebowej Chaty. Piekliśmy podpłomyki, które bardzo nam smakowały. To nie ostatnia nasza wycieczka :)

• Konkursy z j. polskiego

W dniach 30 i 31 maja uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach z języka polskiego. Popisali się umiejętnościami ortograficznymi i recytatorskimi.

Ich wysiłki zostały nagrodzone. Zajęliśmy 3. miejsce w konkursie "Z językiem polskim za pan brat" w kategorii "recytacja". Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy kolejnych sukcesów!