• Dzień Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. W naszej szkole już w piątek w szkolnych ławkach zasiadły pluszaki. Były wesoło i tak jakoś bardziej przytulnie niż zwykle. Zabawa i integracja naszej szkolnej społeczności jest bardzo ważna.

• Światowy dzień tabliczki mnożenia

Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.  Było nie tylko wzajemne odpytywanie, ale również gry i zabawy ruchowe pokazujące, jak w aktywny sposób można ją trenować w domu.

• Komiksowo w 4B

Po omówieniu lektury „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” uczniowie klasy 4b podjęli próbę stworzenia nowych przygód głównych bohaterów. Poradzili sobie świetnie, a pomysły okazały się bardzo kreatywne.  A oto efekty ich ciężkiej pracy :)

• Dzień zabaw i gier

Dzisiaj na lekcji u 5a było zabawnie i przyjemnie. Uczniowie integrowali się poprzez gry i wspólne zabawy. Tworzenie bransoletek z koralików, planszówka „ Grzybobranie” , czy gra „ Dobble” to tylko niektóre rozrywki, które towarzyszyły  dzieciom. Wszystkim należy się odrobinę odpoczynku ;)

• Wycieczka klas drugich.

9 listopada wybraliśmy się do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. W trakcie przemierzania doskonale przygotowanej ścieżki edukacyjnej dowiedzieliśmy się m.in. tego, jak postępować w przypadku zatrucia czadem, czy pożaru. Wiemy już jak należy zachować się w lesie, nad wodą, czy w czasie podróży samochodem. Poradziliśmy sobie z akcją gaśniczą! A na koniec mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w wozie strażackim. Dziękujemy strażakom z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie!

• Święto Niepodległości.

11 listopada to dla Polaków data szczególna. Obchodzimy wówczas Narodowe Święto Niepodległości. Nawiązuje ono do wydarzeń roku 1918, kiedy to po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość.

Obchodzonemu 11 listopada Świętu Niepodległości rangę państwową nadano ustawą z 23 kwietnia 1937r. Po  II wojnie światowej zostało ono przywrócone przez Sejm dopiero 15 lutego 1989r.

Uczniowie klas 6 przygotowali uroczystą akademię.

• Śniadanie daje moc.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W dniu 08.11. 2023 r. przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji ” Śniadanie Daje Moc ” . Wspólne śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, na których poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania oraz przypomnieliśmy reguły zachowywania się przy stole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Śniadanie było przepyszne i urozmaicone.

• Dzień mitów i legend

30 października w naszej szkole zorganizowaliśmy dzień mitów i legend. Każda klasa przygotowała krótką inscenizację wybranego mitu lub legendy. Zaprezentowani również zostali najpopularniejsi bogowie greccy jak i legendarne postacie. Na koniec odbył się quiz wiedzowy dotyczący mitologii greckiej. Jury miała niezły orzech do zgryzienia, ale ostatecznie wygrała klasa 5a, drugie miejsce zajęła 4b a trzecie 7b. Klasa 8a dostała wyróżnienie. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom za zaangażowanie i ciężką pracę w przygotowaniu dnia mitów i legend.

Mecz uczniowie kontra nauczyciele

W poniedziałek 30.10 rozegrany został mecz siatkówki między uczniami a nauczycielami. Mecz był zacięty, ale ostatecznie wygrali uczniowie 2:1. Siatkarzy dopingowała cała szkoła i miejmy nadzieję, że tego typu spotkania staną się tradycją. Miłym akcentem było wsparcie graczy przez szkolną maskotkę - PINKI.