• Konkurs kolęd

W dniu 13 stycznia 2023 znowu zapanowała w naszej szkole świąteczna atmosfera. Uczniowie przystąpili do śpiewania kolęd i pastorałek, które towarzyszom wszystkim  w tym uroczystym okresie.

• Dzień Śląski w naszej szkole.

10.01. 2023 r. odbył się w naszej szkole Dzień Śląski…

Dla  całej społeczności szkolnej było to ogromne wydarzenie. Tradycja ta zbliża nas i nie pozwala zapomnieć zawiłej przeszłości naszej Małej Ojczyzny – Ziemi, na której zawsze mieszkali Ślązacy, ale która nie zawsze należała do Polski.

Do imprezy przygotowywali się wszyscy. Przygotowania i sama impreza na pewno przyczyniły się do zacieśnienia więzi między nami.

Były występy młodych artystów, prezentowanie elementów stroju śląskiego. Wspólne śpiewanie i pląsy w rytm tradycyjnych piosenek na długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Przypomnieliśmy sobie wiadomości dotyczące naszego patrona. Kolega z klasy 7a włożył wiele pracy w przygotowanie prezentacji multimedialnej i jednocześnie wspaniale omówił wyniki swoich działań.