• Życzenia na udane i bezpieczne ferie :)

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Nadszedł czas zasłużonych ferii zimowych 🙂

Z okazji ferii zimowych, życzę Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Dobrze odpocznijcie, by nabrać siły i motywację do dalszej nauki.

Nauczycielom i Pracownikom obsługi dziękuję za dobrze spełnione obowiązki i również życzę miłego odpoczynku.

Wszystkim życzę bezpiecznych, pięknych i niezapomnianych ferii.

Drogim uczniom przy tej okazji przypominamy kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

• myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań; na stokach narciarskich, na wyciągach, na lodowiskach a także w sieci oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;

• bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach czy plecakach;

• przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;

• używajcie kasków chroniących głowę - na nartach, łyżwach, na rowerze

• odpoczywajcie aktywnie - dajcie też odpocząć swojemu smartfonowi (;

Barbara Janas – dyrektor szkoły 🙂

• Dzień otwarty

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 37

w Chorzowie

zaprasza wszystkie dzieci urodzone w latach 2015 wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 28 lutego 2022 r.

w godzinach 15.00-17.00

W programie:

– zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły, spotkanie z wychowawcami klas,

– zwiedzanie szkoły.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oferty szkoły, programu oraz zajęć dodatkowych.

• Matematyka jest super!

Rozwijanie zainteresowań matematycznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym jest niezwykle ważne. Pamiętamy o tym na naszych zajęciach. Na lekcjach korzystamy z różnorodnych pomocy dydaktycznych, które uatrakcyjniają ich przebieg. Uśmiechnięte buzie świadczą o tym, że zajęcia się podobają :)

• Praca z lekturą.

Czytanie książek jest niezwykle ważne dla naszych dzieciaków. Klasa 2b poznawała przygody dziesięciu skarpetek. Okazało się, że lektura była ciekawa i przyniosła wiele możliwości edukacyjnych. Uczniowie bawili się i jednocześnie zdobyli wiele wiedzy i umiejętności.