• Spotkania z autorami online

• 28.04.2020 08:57
        • „Ul z książkami” – spotkania autorskie online

Siódmy i ostatni tydzień spotkań autorskich online (codziennie o 18.00) w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:

Poniedziałek 27.04 – Jacek Galiński
          Wtorek 28.04 – Magdalena Parys
          Środa 29.04 – Piotr Stankiewicz
          Czwartek 30.04 – Przemysław Owczarek
          Piątek 1.05 – Agata Tuszyńska
          Weekend dla dzieci i młodzieży:

Sobota 2.05 – Elżbieta Pałasz
          Niedziela 3.05 – Marta Guśniowska

Ostatnie spotkanie:
          Poniedziałek 4.05 – Dorota Masłowska

Szczegóły i linki https://www.facebook.com/unia.literacka/posts/194938352052637?__tn__=K-R

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 28.04.2020 08:56
        • W związku ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich przypadającym na 23.04.2020 r. biblioteka szkolna ogłasza konkurs pt. "Z książką mi do twarzy" na portret z wybraną książką.

Zdjęcia należy przesyłać na adres malgorzata.stocz.wan@gmail.com (zdjęcia należy podpisać: imię, nazwisko, klasa, z dopiskiem konkurs)

Na zdjęcia czekamy do 04 maja (poniedziałek).

Zapraszamy serdecznie do udziału,

Wasze panie z biblioteki

• 28.04.2020 08:54
        • Zaproszenie do czytania… wiek czytelnika: od 7 lat

Dzisiaj chciałam Was zachęcić do wysłuchania jednej z najpiękniejszych książek mojego wieku szkolnego: „Bracia Lwie Serce” autorstwa Astrid Lindgren (tak, tak, tej samej, która napisała „Dzieci z Bullerbyn”). Proponowana przeze mnie książka ma jednak zupełnie odmienny charakter i zaliczana jest do gatunku fantasy. Przenosi nas ze świata realnego do baśniowej krainy, w której rozgrywają się przygody dwóch kochających się braci (10-letniego Karola i 13 letniego Jonatana). To opowieść, która mnie wzruszyła i którą cały czas wspominam. Opowiada ona o bohaterstwie, rycerstwie i miłości, która potrafi trzymać czytelnika w napięciu. Jednocześnie wspaniałe opisy rozbudzą niesamowicie naszą wyobraźnię.

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania pierwszych rozdziałów książki w formie audiobooku w mistrzowskim wykonaniu Edyty Jungowskiej.

„Bracia Lwie Serce” to pozycja dostępna w zbiorach naszej biblioteki, więc jeśli kogoś zainteresują – zapraszamy.

• 28.04.2020 08:53
        • Zaproszenie do czytania… wiek czytelnika: 7-12 lat

„Dynastia Miziołków” Joanny Olech to pamiętnik 11-letniego chłopca, nazywanego przez mamę pieszczotliwie Miziołkiem, który - tak jak wszyscy jego rówieśnicy – przeżywa konflikty z rodzicami i rodzeństwem, przyjaźnie z kolegami, pierwszą miłość. Miziołek jest bystry i ma zdrowy dystans do samego siebie i świata, dlatego potrafi ocenić swoje kłopoty i opisać je z godnym pozazdroszczenia humorem.

„Dynastia Miziołków” w 1993 roku była drukowana w odcinkach przez czasopismo „Świat Młodych”. Otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, została nagrodzona także w konkursie „Dziecięcy Bestseller Roku”.

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania niniejszej książki w formie audiobooku w mistrzowskim wykonaniu Artura Barcisia.

• 28.04.2020 08:53
        • „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” to 15 znakomitych opowiadań dla dzieci w wieku 11–15 lat o tym, co w życiu najważniejsze o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata…

Autorami piętnastu opowiadań (o każdej z piętnastu wartości) są laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Opowiadanie o mądrości napisał np. związany od lat z Fundacją Andrzej Maleszka, niezwykle popularny i lubiany autor bestsellerów dla dzieci i znakomity reżyser.

Niewiele jest książek tak poważnie traktujących młodego czytelnika. Znakomicie napisana, świetnie zilustrowana – śmieszy i wzrusza, rozczula i skłania do refleksji, prowokuje do sporów i dyskusji.

"Ważna książka o ważnych sprawach – na ważny wiek".
          /Dorota Koman/

Link to rozdziału „Wolność” uutorstwa Katarzyny Terechowicz i WOjciecha Cesarza znajdziesz tutaj:

Książka dostępna jest w zasobach biblioteki szkolnej, dlatego po wznowieniu zajęć zapraszamy do przeczytania całości :).
          Wasze Panie z biblioteki