• Zaproszenie do czytania… klasy młodsze

• 29.05.2020 00:41
        • Hugh Lofting

Doktor Dolittle i jego zwierzęta

John Dolittle to najsłynniejszy na świecie lekarz zwierząt! Największy ich przyjaciel i jedyny człowiek, który włada wszystkimi językami zwierzęcego świata.

Powieść Hugh Loftinga uczy małych odbiorców miłości do zwierząt oraz wrażliwości na ich krzywdę. To arcydzieło literatury dziecięcej wciąż bawi i wzrusza nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych. Autor pokazuje też ludzi widzianych oczami zwierząt. Mali słuchacze dowiadują się, że każde zwierzątko ma swój niepowtarzalny charakter i osobowość, jak również słabości i nadzwyczajne talenty.

• STWÓRZ LALKĘ TEATRALNĄ

• 22.05.2020 01:15
        • Śląski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na rodzinne, bezpłatne warsztaty podczas których wspólnymi siłami stworzycie lalki z nietypowych przedmiotów i spróbujecie je ożywić. Zajęcia będą prowadzone online.

Warsztaty lalkarskie skierowane są do dzieci w wieku 7-10 lat wraz z opiekunami (rodzice, starsze rodzeństwo, dziadkowie). Podczas spotkania dzieciaki będą rozwijać swoją kreatywność i aktywnie spędzą czas. Nie trzeba mieć uzdolnień artystycznych, ważna jest chęć wspólnej zabawy.

Zajęcia odbędą się online 23 maja w godz. 17-17.40. Udział jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsca za pomocą e-maila: edukacja@ateneumteatr.pl. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb https://www.facebook.com/events/242441686863833/

• Zaproszenie do czytania...klasy starsze

• 22.05.2020 01:10
        • „Wyspa skarbów” Roberta Louisa Stevensona to jedna z najpopularniejszych na świecie książek przygodowych. Kiedy Jim Hawkins, pracownik tawerny, poznaje marynarza Billy’ego Bonesa nie przypuszcza, że jego życie zmieni się na zawsze. Marynarz umiera, a Jim przejmuje jego kufer, w którym znajduje mapę z zaznaczonym skarbem. Postanawia go odnaleźć, zbiera załogę, znajduje statek i wypływa po skarb. Odnalezienie skarbu nie jest jednak takie proste, po drodze czeka ich wiele przygód i przeszkód. Czy skarb trafi w ich ręce? Czy Jim poradzi sobie z tym wyzwaniem?

Ta powieść to klasyka literatury młodzieżowej, Idealna grupy wiekowej od 9 do12 lat.

• Z książką mi do twarzy - podsumowanie

• 17.05.2020 19:17
        • W Szkolnym Konkursie "Z książką mi do twarzy" organizowanym przez bibliotekę szkolną zwyciężyli:

Mateusz Łaskawiec (118 głosów)
          Wojciech Wanot (81 głosów)
          Borys Rakoczy (72 głosy)

Pośród promowanych książek prym wiodła seria o Harrym Potterze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie - zarówno uczniom, jak i wszystkim zaangażowanym w głosowanie.

Drobne upominki czekają na wszystkich uczestników konkursu po wznowieniu zajęć.