• Dyżury biblioteki w czasie nauczania zdalnego

• 29.03.2021 12:45
        • W trakcie nauczania zdalnego uczniów klas I-VIII biblioteka szkolna jest otwarta:

Środy: 12.00-14.00

Zainteresowanych uczniów proszę o kontakt celem przygotowania odpowiedniej książki i skrócenia przebywania na terenie szkoły do minimum.
          Przypominam, że w czasie wizyt w bibliotece naley zakrywać usta i nos.
          Serdecznie dziękuję.
        • Witamy w roku szkolnym 2020/2021

• 09.11.2020 12:05
        • Witamy w bibliotece szkolnej po wakacjach!

Aktualnie biblioteka opracowuje podręczniki szkolne, które w dużej liości trwafią w Wasze ręce.
          Ze względu na stan epidemiczny opracowany został regulamin korzystania z biblioteki na czas pandemii koronawirusa. Prosimy, aby zapoznać się z nim.

• Zwrot podręczników do biblioteki szkolnej

• 08.06.2020 13:40
        • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego oraz odgórnymi przepisami podyktowanymi sytuacją epidemiczną w kraju przedstawiamy zasady zwrotów podręczników do biblioteki szkolnej.

• Zaproszenie do czytania… klasy starsze

• 29.05.2020 00:43
        • Rudyard Kipling
          Księga dżungli

Księga dżungli to najsłynniejsza powieść autorstwa angielskiego pisarza Rudyarda Kiplinga, która wydana została w 1894 roku. Wielokrotnie ekranizowana, stała się jedną z najbardziej popularnych powieści. Ma wiele odniesień w innych tekstach kultury.

Główny bohater to Mauli, chłopiec wychowany przez wilki w dżungli i przyjęty do społeczności. Jednak jako prawie dorosły człowiek, musi opuścić dżunglę i powrócić do ludzi.

Zanim odejdzie, będzie musiał nie tylko pożegnać się z opiekunami, lecz także pokazać tym, którzy go nie akceptowali i chcieli zabić jako dziecko, swoją potęgę. W życiu Mauliego zajdą niebawem ogromne zmiany. Doświadczenie zdobyte w dżungli oraz nauki od zwierząt nie zostaną jednak tak szybko zapomniane.