• Zaproszenie do czytania

• 28.04.2020 08:53
      • „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” to 15 znakomitych opowiadań dla dzieci w wieku 11–15 lat o tym, co w życiu najważniejsze o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata…

Autorami piętnastu opowiadań (o każdej z piętnastu wartości) są laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Opowiadanie o mądrości napisał np. związany od lat z Fundacją Andrzej Maleszka, niezwykle popularny i lubiany autor bestsellerów dla dzieci i znakomity reżyser.

Niewiele jest książek tak poważnie traktujących młodego czytelnika. Znakomicie napisana, świetnie zilustrowana – śmieszy i wzrusza, rozczula i skłania do refleksji, prowokuje do sporów i dyskusji.

"Ważna książka o ważnych sprawach – na ważny wiek".
        /Dorota Koman/

Link to rozdziału „Wolność” uutorstwa Katarzyny Terechowicz i WOjciecha Cesarza znajdziesz tutaj:

Książka dostępna jest w zasobach biblioteki szkolnej, dlatego po wznowieniu zajęć zapraszamy do przeczytania całości :).
        Wasze Panie z biblioteki