• Konkurs "Biblioteka naszych marzeń" - podsumowanie

• 27.11.2019 10:28
        • Z przyjemnością zawiadamiamy, że nastąpiło podsumowanie Konkursu bibliotecznego pt. "Biblioteka naszych marzeń". Łącznie wpłynęło 37 prac. Spośród nich nagordzonych zostało osiem:

Kl. I-III
          I miejce Laura Sosna
          II miejsce Marta Morgańska
          III miejsce Weronika Szałast

Kl. IV-VII
          I miejsce Justyna Żak
          II miejsce Jessica Trafała
          III miejsce Paweł Zachara

Wyróżnienia: Oskar Księżyk i Bartek Kasza.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• 27.11.2019 10:22
        • Nasza szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu biblioteka szkolna wzbogaci swój księgozbiór o liczne nowe lektury, jak również literaturę dla dzieci i młodzieży oraz książki popularno naukowe. Aktualnie panie sukcesywnie opracowują nowości książkowe tak, aby mogły trafić w Wasze ręce. W kolejnych artykułach postaramy się Wam przybliżyć co nowego u nas znajdziecie i co warto przeczytać!
        • Szkolny konkurs plastyczny "Biblioteka marzeń"

• 17.10.2019 13:58
        • Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka ogłasza szkolny konkurs plastyczny na plakat pod tytułem „Biblioteka marzeń”.

Wykonaj  ilustrację-plakat przedstawiający Twoje skojarzenia z wymarzoną biblioteką. Plakat można wzbogacić hasłem promującym czytelnictwo.

Technika: dowolna płaska

Format: max. A3

Termin składania prac do biblioteki szkolnej: 31 października 2019 (czwartek)

Opiekunowie konkursu: panie bibliotekarki J (Magdalena Świerkot i Małgorzata Stoczkiewicz-Wanot)

Ogłoszenie wyników nastąpi na początku listopada. Najładniejsze prace nagrodzone zostaną dyplomami i drobnymi upominkami. Będzie można je podziwiać w wystawie w bibliotece.

Zapraszamy serdecznie do udziału!

• Miejski konkurs "Mój Chorzów" - "Chłopiec z łabędziem" - baśnie śląskie

• 27.09.2019 12:17
        • Zapraszamy do udziału w Miejskim konkursie "Mój Chorzów" - "Chłopiec z łabędziem" - baśnie śląskie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Chorzowie.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:
          1) plastyczna dla klas I-III
          2) literacka dla klas IV-VIII

Praca plastyczna:
          klasy I-III
          Temat: ilustracja dowolnej baśni śląskiej spisanej przez Gustawa Morcinka
          Zadanie: samodzielne wykonanie pracy w formacie A3.

Praca literacka:
          klasy IV-VII
          Organizator czeka na prace literackie stworzone w konwencji baśni, której motywem będzie "Chłopiec z łabędziem". Praca nie powinna przekraczać 3 stron A4.

Prace muszą być opisane na odwrocie : imię, nazwisko, klasa/wiek, szkoła, nauczyciel prowadzący.

Termin: 28.10. 2019 (poniedziałek)
          Miejsce: biblioteka szkolna

Zapraszamy także do lektury literatury Gustawa Morcinka - książki dostępne w naszej bibliotece!

• Zeszyt życzeń

• 20.09.2019 11:49
        • MASZ SWOJEGO ULUBIONEGO AUTORA?

ZNASZ CIEKAWĄ KSIĄŻKĘ?

CHCIAŁBYŚ JĄ PRZECZYTAĆ, ALE NIE JEST DOSTĘPNA W NASZEJ BIBLIOTECE?

W bibliotece szkolnej dostępny jest  zeszyt życzeń, do którego możesz wpisać
          co chciałbyś/chciałabyś przeczytać.
          Spróbujemy spełnić Twoje życzenie
          J.