2 października odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie konkurowania z sobą w dwóch kategoriach, w konkursie wiedzy oraz w konkursie plastycznym.Na każdej lekcji matematyki, w tym dniu uczniowie poprzez zabawę zdobywali certyfikaty.Największym zainteresowaniem cieszyło się Bingo Matematyczne.
Dzień Chłopaka
30 września obchodziliśmy w 7c Dzień Chłopaka. Płeć piękna przygotowała dla chłopców konkurs wiedzowy. Co to jest maskara, tipsy, pomada lub czym różni się spódnica od sukienki? Okazuje się, że nie każdy młody mężczyzna ma wiedzę na te tematy. Były również pytania dotyczące sportu i gier komputerowych i na tym polu poszło zdecydowanie lepiej. Nasi chłopcy dostali słodkie żelki i kolorowe skarpetki. Śpiewając dla dziewcząt Ulepimy dziś bałwana i Jesteś szalona prezentowali swoje prezenty niekoniecznie tam gdzie one powinny się znajdować. Wszystko co dobre szybko się kończy, tak i ten dzień niestety szybko przeminął. Wszystkiego najlepszego dla chłopców od dziewcząt z 7c!
Potyczki informatyczne w klasach I
W naszej szkole jednym z najbardziej cieszących się zainteresowaniem kół jest koło TIK. Przedstawiamy galerię z zajęć w klasach pierwszycg.
Zbiórka pieniędzy dla Oliwki!
Pomoc dla Oliwki z Boguchwałowic -choruje na rdzeniowy zanik mięśni
Pomoc dla Oliwki z Boguchwałowic to jedyna szansa na jej wyleczenie. Dziewczynka ma zaledwie 2 miesiące, a potrzebuje leku za ponad 9 milionów złotych.
Pomoc dla Oliwki z Boguchwałowic – dziewczyna potrzebuje 9 milionów złotych, aby móc dale żyć. Choruje ona bowiem na SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni typu 1. To najgorsza postać tej choroby dotykająca dzieci.
Rodzice dziewczynki nie przypuszczali nawet, że ich upragniona córka może być chora- nic na to bowiem nie wskazywało. Ciąża i poród przebiegały prawidłowo. Pani Agnieszka i pan Łukasz mają już starszego syna – brat Oliwki ma obecnie blisko 10 lat. Rodzice jakiś czas temu przeżyli już jedną traumę – stracili dziecko ( druga córka Państwa Hyla – Zuzia urodziła się w 24 tygodniu ciąży i niestety po miesiącu zmarła). Dlatego też Oliwka była tak wyczekiwanym i upragnionym dzieckiem. Wszystko przebiegało prawidłowo, nikt nawet nie pomyślał, że dziewczynka może być chora. 4 czerwca 2020 roku przyszła na świat Oliwka – silna i zdrowa dziewczynka. Po miesiącu jednak coś zaniepoloiło rodziców. Dziewczynka miała mało siły, nie była tak ruchliwa jak jej rówieśnicy. Jak mówi mama Oliwki – “Gdy podnosiłam jej nóżki, te opadały bezwładnie…”
Szybko udali się na konsultację – najpierw do fizjoterapeuty, a następnie błyskawicznie do neurologów. Wykonano dziewczynce badania, jednak oczekiwanie na wyniki dla rodziców trwało wieczność. W związku z tym rodzice dziewczynki zdecydowali się na badania prywatne, gdzie wyniki przyszły znacznie szybciej. I niestety – diagnoza okazała się druzgocąca – SMA 1 – najgorsza z możliwych. I tak rozpoczęła się walka o zdrowie i życie Oliwki. Choroba jest nieuleczalna, a brak jakiegokolwiek leczenia powoduje, iż dzieci przeważnie nie dożywają 2 urodzin.
Jest szansa dla dziewczynki – bardzo kosztowna terapia genowa.
W Chorzowie, gdzie trafili na lekarza o wielkim sercu, udało się dostać na refundowane leczenie. To jednak nie wystarczy – ono bowiem nie zatrzyma choroby, ponieważ jego działanie jest objawowe, a przyjmowanie go konieczne przez całe życie. Jedyną szansą dla Oliwki jest terapie genowa. Od niedawna możliwe jest leczenie tą metodą w Polsce. Niestety – nie jest ono refundowane, a koszty są wręcz kosmiczne – wynoszą 9,5 miliona złotych. To kwota, która dla rodziny dziewczynki jest nieosiągalna. Jednak bez tej terapii dziewczynka nie ma szans na przeżycie. Z kolei dzięki niej jest szansa,że będzie mogła sama jeść, oddychać,a nawet chodzić. Do tego jednak droga jest daleka. Trzeba jak najszybciej podjąć leczenie- lek ten musi zostać podany możliwie najszybciej. Dlatego też rodzice dziewczynki proszą o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie. Liczy się każda złotówka ….każda złotówka zbliża dziewczynkę do życia, w miarę normalnego życia. Bez tego dziewczynka może umrzeć. Nie pozwólmy na to. Pomóżmy jej walczyć i wygrać tą walkę o życie.
Zbiórka prowadzona jest przez portal siepomaga.pl . Link do zbiórki znajduje się TUTAJ
https://www.siepomaga.pl/oliwka?fbclid=IwAR3JrCPnTJkchfL1Sj7g-tT1u3oLLDNhKIaELBTAHsXWS-QMqCWOTl8pt8U
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
529 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To świetna okazja, aby doskonalić tę wspaniałą i niezwykle rozwijającą umiejętność. Na dodatkowych zajęciach z języka angielskigo w klasach młodszych wspólnie przeczytaliśmy jeden z brytyjskch klasyków 'Guess how much I love you', obejrzeliśmy krótką animację, a anwet zdążyliśmy pograć w quiz i grę planszową utrwalającą słownictwo z przeczytanej lektury.
Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Dzień Chłopaka w naszej szkole
26Dziś w szkole obchodziliśmy święto naszych wspaniałych chłopaków. Wiązało się to z życzeniami, wręczaniem drobnych upominków i nietypowowymi zabawami. W niektórych klasach przeprowadzone zostały nawet wybory 'Chłopaków na Medal'. Wszyscy kandydaci wypadli świetnie prezentując swoje praktyczne umiejętności, a wśród nich np. przyszywanie guzików. Spawdzaliśmy też czy potrafimy nadmuchać balon, zjeść cytrynę bez krzywej minki a nawet przetestowaliśmy naszą pamięć i znajomość tabliczki mnożenia. Ten dzień na pewno na dlugo zostanie nam w pamięci.
Straż Miejska z wizytą w klasie 1b
Straż Miejska w Chorzowie od kilku lat prowadzi szeroką działalność profilaktyczną.
W tym zakresie działania realizuje tzw. patrol szkolny, który w dniu 24 września przybył do klasy 1b. Celem spotkania było omówienie podstawowych zasad ruchu drogowego. Dzieci przypomniały sobie oznakowanie przejścia dla pieszych, znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz niektórych znaków drogowych. Rozmawiały o najważniejszych zasadach przechodzenia na drugą stronę jezdni. Teorię wykorzystaliśmy w praktyce ćwicząc w terenie prawidłowe poruszanie się po drodze.
Dziękujemy Straży Miejskiej za miłą pamiątkę z naszego spotkania w postaci znaczka odblaskowego.
Pozytywnie myślimy i mówimy o sobie
Wrzesień to dla nas bardzo radosny czas powrotu do szkoły po długiej przerwie. Nareszcie mamy możliwość przypomnieć sobie jak bardzo nam na sobie zależy i ile nas wszystkich łączy. Klasa 4c na zajęciach z wychowawcą pracowała nad klasową integracją i kreowała pozytywny obraz siebie. Na przyczepionych do pleców kartkach pisaliśmy dotyczące nas pozytywne skojarzenia i najbardziej cenione w nas cechy. Dzięki zajęciom przypomnieliśmy sobie, ile w nas jest dobrego i jak warto o tym mówić.
Dzień Kropki
2315 września nasi uczniowie z klasy 1b i 1c wzięli udział w Dniu Kropki. To święto od 2008 roku daje uczniom okazję do wzmacniania pewności siebie, pozwala odkrywać talenty, pobudza wyobraźnię, a także stwarza możliwości rozmów o tym, co ważne, o wartościach, które są istotne dla dzieci np.: miłość, przyjaźń, kreatywność. Lista jest długa i różnorodna.
Tego dnia na lekcjach było mnóstwo działań, na początku których była KROPKA!
Kropkowe kółko i krzyżyk, dopasuj swoją kropkę, policz kropki, plastyczne szaleństwo z kropką w roli głównej, moje wartości.
Mała KROPKA potrafi przynieść WIELKIE zmiany!
Kilka migawek z wydarzenia
5
Zbiórka zakrętek
W roku szkolnym 2020/21 kontynuujemy zbiórkę plastikowych nakrętek (PET) po napojach, kawie, środkach przemysłowych, chemii gospodarczej itp.
Wszystkie zebrane nakrętki przekazujemy rodzicom naszego ucznia. Pomogą one sfinansować kosztowne leczenie I rehabilitację jego siostry.
Nakrętki oraz kartkę z imieniem i nazwiskiem ucznia, klasą i ilością przyniesionych nakrętek można przynosić w każdy poniedziałek o godzinie 7:50 pani Aleksandrze Ptasznik, która będzie czekała przy sklepiku szkolnym.
Zbierajmy - pomagajmy!
Rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021
241 września 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021. Uroczystość, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i konieczność zachowania bezpieczeństwa sanitarnego, odbyła się zupełnie inaczej niż zwykle. W hali sportowej spotkali się tylko uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami.
Wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Następnie głos zabrała pani dyrektor Barbara Janas. Dzieci przywitała również uczennica klasy 4 oraz przedstawiciele nauczycieli. Najważniejszym momentem ceremonii było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 im. Karola Grzesika.
W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim radości z nauki i odkrywania swoich pasji oraz talentów.
WITAJ SZKOŁO !
1 września 2020 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny, zbiórka w klasach, przed wejściem do szkoły należy zdezynfekować ręce.
W związku z pandemią bardzo proszę o udział w uroczystości młodszych dzieci z jedną osobą dorosłą – prosimy o nałożenie maseczek
klasa 2abc 3abc - godzina 8.15
klasa 4abc 5ab - godzina 9.15
klasa 6abcd - godzina 10.15
klasa 7abcd - godzina 11.15
klasa 8abc - godzina 12.00
Przekazanie klas 3 nowym wychowawcom:
4a nauczyciel języka polskiego mgr Kinga Pelińska
4b nauczyciel matematyki mgr Bożena Papiernik
4c nauczyciel języka angielskiego mgr Magdalena Sobczyk
Rozpoczęcie roku szkolnego klas pierwszych r. 2020/2021 odbędzie się 1 września o godzinie 12.45
(zbiórka w salach)
Klasa 1a wych. mgr Mirosława Twardowska –Wiecha s. nr 5
Klasa 1b wych. mgr Sylwia Konieczna s.10
Klasa 1c wych. mgr Mirosława Jurek s.3
W nowym roku szkolnym życzymy Wam wielu sukcesów zdobytych
w miłej i serdecznej atmosferze!
Wyprawka do zerówki w roku szkolnym 2020/21
Spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów klasy „0” odbędzie się 1 września 2020 r. o godzinie 7:30. Zajęcia w tym dniu odbędą się od 7:30 do 12:30.
Do podstawowego wyposażenia na początku roku szkolnego należą:
- blok rysunkowy w formacie A4 - biały i kolorowy
- blok techniczny w formacie A4 - biały i kolorowy
- ryza papieru ksero
- farby plakatowe
- pędzelek
- pojemnik na wodę
- plastelina
- nożyczki
- piórnik
- kredki
- ołówki
- temperówka
- gumka
- klej w sztyfcie (5szt)
- pastele
- chusteczki higieniczne w kartonowym pudełku (2szt)
- obuwie zmienne
- teczka z gumką
Wszystko podpisujemy imieniem i nazwiskiem dziecka!
Wyprawka pierwszoklasisty
w roku szkolnym 2020/2021
Kompletując wyprawkę pierwszoklasisty
przede wszystkim musimy pamiętać o:
- plecaku
- piórniku
- workach: na buty na zmianę i na strój na WF
- butach na zmianę
- stroju na WF (najczęściej to jasna koszulka i ciemne spodenki)
Do podstawowego wyposażenia na początku roku szkolnego należą:
- zeszyty: 16-kartkowy w linię i 16-kartkowy w kratkę
- dodatkowy zeszyt w kratkę, który będzie służyć za zeszyt kontaktów
- dwa ołówki (HB lub 2B, mogą być grubsze, trójkątne)
- gumka do ścierania (najbardziej skuteczna jest gumka chlebowa)
- zamykana temperówka
- klej w sztyfcie
- kredki ołówkowe
- kredki świecowe (najlepiej Bambino)
- nożyczki
- linijka
- flamastry
- teczka z gumką
- pióro na naboje
- zmazywacz
Wśród rzeczy z wyprawki pierwszoklasisty są także takie, które będą zostawiane w szkole.
Są to:
- blok rysunkowy w formacie A4 - biały i kolorowy
- blok techniczny w formacie A4 - biały i kolorowy
- farby plakatowe - 12 kolorów
- farby akwarelowe - 12 kolorów
- pędzle
- pojemnik na wodę (najlepiej taki z zakryciem)
- pastele olejne
- plastelina - 12 kolorów
- papier kolorowy
- krepina - kilka kolorów
- teczka na gumkę (do przechowywania prac)
Powyższe artykuły wkładamy do tekturowej walizeczki.
Wszystko podpisujemy imieniem i nazwiskiem dziecka.
Wspomnień czar
Zapraszamy klasę 7a i 7c do obejrzenia krótkich wspominkowych materiałów filmowych:
Podziękowania i życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020
Ten rok szkolny na pewno należał do wyjątkowych i był inny niż wszystkie. Oprócz tradycyjnych form nauczania musieliśmy się zmierzyć z nowoczesną technologią i nauczaniem na odległość. To był czas, w którym oprócz dobrych ocen martwiliśmy się także o nasze zdrowie. Na szczęście udało nam się dobrnąć do końca i z tej okazji chcielibyśmy skierować kilka słów do naszych uczniów i rodziców.
Drodzy Uczniowie!
Rok szkolny 2019/2020 właśnie dobiega końca. Każdemu już dziś gratulujemy, bo niezależnie od ocen, każdy z Was w tym roku nauczył się czegoś nowego, doświadczył czegoś innego niż dotychczas.
To był rok, który zaczął się tak jak wszystkie inne, ale kończy się wyjątkowo. Przez ostatnie miesiące nauczanie i uczenie się przeniosło się w inny wymiar, do świata wirtualnego. To był chyba najtrudniejszy sprawdzian w tym roku szkolnym, bo w bardzo krótkim czasie musieliście się przystosować do nowych warunków. Ale udało Wam się i nauczanie zdalne nie ma już przed Wami tajemnic! Dlatego tym bardziej jestem z Was dumna, że pomimo trudności i przeciwności losu, nie zapomnieliście o swoich szkolnych obowiązkach i poradziliście sobie !
Jednak rok szkolny to nie tylko zdalne nauczanie, ale wszystko to, co spotkało Was i nas w ciągu tych 10 miesięcy. Dziękuję Wam za zaangażowanie w życie szkoły i klas, za to, że aktywnie uczestniczyliście w szkolnych uroczystościach i spotkaniach. Gratuluje Wam wszystkich wyników, które uzyskaliście w tym czasie zarówno w nauce, jak i sporcie czy sztuce. Cieszę się, że pośród Was mamy talenty naukowe, wybitnych sportowców czy kreatywnych artystów. To pokazuje, że choć każdy z nas jest inny, wciąż tworzymy jeden, wyjątkowy zespół.Szanowni Rodzice!
To także dla Was był wyjątkowy rok szkolny. Chcę Wam serdecznie podziękować za wsparcie i wyrozumiałość, za to, że również dzięki Wam nasi uczniowie tak sprawnie odnaleźli się w nowej rzeczywistości. Ale dziękuje także za współpracę w całym roku szkolnym: za wszelką pomoc przy wydarzeniach i uroczystościach szkolnych, za dzielenie się Waszymi doświadczeniami, za to, że doskonale rozumiecie Państwo, że szkoła to nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale także rodzice i do jej pełnego funkcjonowania potrzebna jest nasza współpraca.Drodzy nauczyciele –koleżanki i koledzy!
Dziękuję za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy w roli Nauczyciela.Życzę, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie
w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.Wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom życzę słonecznych wakacji. Aby ten czas był okazją do kolekcjonowania wspomnień, odkrywania świata (i tego nieopodal, i tego trochę dalej), aby każdy z nas mógł odetchnąć głęboką piersią i na chwilę zapomnieć o wszelkich zmartwieniach. Życzę Wam również bezpiecznego wypoczynku, niezależnie od form spędzania wolnego czasu dbajcie o siebie i swoich bliskich. A na koniec życzę Wam uśmiechu i słońca oraz naładowania baterii na nowy rok szkolny 2020/2021!
Do zobaczenia we wrześniu! :)
Dyrektor
Barbara Janas
nas
A tak się trudno rozstać...
Dla klas trzecich nadchodzą duże zmiany - czwarta klasa to czas na poznanie nauczycieli przedmiotu i przejście pod skrzydkła nowego wychowawcy. Klasa 3b otrzymała pamiątkowe plakaty w podziękowaniu za wspólny czas spędzony ze swoją dotychczasową Wychowawczynią. Choć wszystko odbywa się na odległość, to wzruszeń zdecydowanie nie brakowało.
Zapisy na zajęcia świetlicowe w roku szkolnym 2020/2021
Szanowni Państwo!
Rozpoczynamy zapisy na zajęcia świetlicowe w roku szkolnym 2020/2021. Ze względu na sytuację zapisy będą odbywały się elektronicznie.
Wypełnione karty zapisu dziecka proszę o przesłanie mailem na adres aga.szafarczyk@wp.pl
W roku 2020/2021 świetlica szkolna będzie czynna w godzinach: 6.30-16.15. Kartę można pobrać ze strony szkoły w zakładce Świetlica szkolna - dokumenty świetlicowe. Karta została wysłana również jako załącznik do wiadomości na Librusie.
Układ Słoneczny - galeria prac
15W klasie 2a lekcje zdalne o Układzie Słonecznym zaowocowały pięknymi pracami z informatyki w programie Paint i pracami plastycznymi.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie