Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 37 w Chorzowie ogłasza zapisy do klas I dzieci w roku szkolnym 2021/2022
Szkoła oferuje:
- Nauka w klasach I-VIII odbywa się w niewielkiej, przyjaznej społeczności.
- Mało liczne klasy stwarzają komfortowe warunki do nauki.
- Przy szkole znajduje się plac zbaw i boisko szkolne.
§ W szkole pracują życzliwi i wysoko wykwalifikowani nauczyciele.
- Dbamy o naukę języka angielskiego, niemieckiego ( kl.VII)
- Proponujemy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych.
- W naszej szkole troską otoczony jest każdy uczeń. Prowadzone są zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze na poziomie klas I – VIII.
- Oferujemy uczniom pomoc psychologa, pedagoga, tyflopedagoga, surdopedagoga, terapię pedagogiczną.
- Bezpłatny dziennik elektroniczny.
- Wykazując szczególną troskę o uczniów rozpoczynających naukę w klasie I, organizujemy dla nich zajęcia adaptacyjne, prowadzone przez przyszłych wychowawców klas pierwszych. Odbywają się one w maju. Wspólna zabawa nauczycieli z dziećmi daje możliwość poznania przyszłego zespołu, a dzieciom poznanie szkoły i nauczyciela.
§ Zapewniamy opiekę w świetlicy szkolnej: bezpieczny wypoczynek, ruch i zabawę, pomoc w nauce oraz rozwijanie zainteresowań oraz możliwość zjedzenia obiadu.
§ Świetlice – osobno dla klas młodszych i starszych (godziny pracy dostosowane do potrzeb uczniów i rodziców).
- Szkoła jest bezpieczna - chroniona monitoringiem.
- Promujemy osiągnięcia uczniów w szkole i w środowisku.
- Jesteśmy otwarci na współpracę z Rodzicami.
- Od października do maja trwają bezpłatne akcje: „ Owoce w szkole” oraz „Mleko w szkole".
BAZA LOKALOWA
- sale lekcyjne wyposażone w sprzęt multimedialny, tablice interaktywne z dostępem do internetu (w każdej klasie),
- estetyczne i dobrze wyposażone sale lekcyjne,
- każdy uczeń ma do swojej dyspozycji miejsce w szafce do przechowywania podręczników i przyborów,
- pracownia informatyczna z dostępem do internetu,
- biblioteka szkolna została wyposażona w stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do Internetu,
- gabinet pedagoga, psychologa i gabinet higienistki szkolnej,
- świetlica szkolna czynna od 6.30 do 16.15,
- stołówka szkolna czynna w godz. 11.30. – 14.00 (obiad w cenie około 5,00 zł) .
KLASY PIERWSZE
W roku szkolnym 2021/2022 planowane są 3 klasy pierwsze klasy Iabc.
W klasach 1abc realizowane będą innowacje pedagogiczne „Z językiem angielskim na co dzień”, „Chorzów moje miasto”, „Stop agresji - razem lepiej”, „Kim będę kiedy dorosnę”.
Uczniowie klas pierwszych rozpoczynają naukę codziennie od godz. 8.00
W ramach lekcji obowiązkowych prowadzone są:
zajęcia j. angielskiego – 2 godz./tygodniowo,
zajęcia komputerowe – 1 godz./tygodniowo,
zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania uczniów z różnych dziedzin – 1 godz./tygodniowo.
Wiadomość w sekretariacie szkoły
od 8.00 – 14.30 lub pod tel. 32 2466-610
Karta zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej
dostępna w sekretariacie szkoły
Ferie zimowe
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!
Nadszedł czas zasłużonych ferii zimowych 🙂
Z okazji ferii zimowych, życzę Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Dobrze odpocznijcie, by nabrać siły i motywację do dalszej nauki w nowym półroczu.
Nauczycielom i Pracownikom obsługi dziękuję za dobrze spełnione obowiązki i również życzę miłego odpoczynku.
Wszystkim życzę bezpiecznych, pięknych i niezapomnianych ferii.
Barbara Janas Dyrektor Szkoły
Życzenia Bożonarodzeniowe
W imieniu całej społeczności uczniowskiej klasa 4c składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia.
Aby Święta były czasem spokoju i radości, a nowy 2021 rok przyniósł wszelką pomyślność.
Konkurs "Mikołaj"
To są wszystkie prace nadesłane przez dzieci.
1. Oskar Habel 2c
2. Maciej Sularz 1b
3. Wiktoria Nowakowska 8a
Serdecznie dziękujemy za nadesłane prace. Każda praca zostanie nagrodzona po powrocie do szkoły po feriach zimowych. Gratuluje :)
Czas na świąteczne pierniczki !
Święta bez pierniczków to Święta stracone;)
Kierując się tym przesłaniem uczniowie klasy Ib postanowili zadośćuczynić tradycji. Szybko zabrali się więc do wymyślania, jak one będą wyglądać. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem i radością, tworząc prawdziwe cudeńka.
Mamy nadzieję, że wasze pierniczki będą co najmniej tak śliczne, jak te, które my wymyśliliśmy. Pozdrawiamy wszystkich cieplutko !
KONKURS PLASTYCZNY 2020 „Święty Mikołaj w oczach dzieci”
KONKURS PLASTYCZNY 2020
„Święty Mikołaj w oczach dzieci”1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, dowolną techniką, której tematem jest
„Święty Mikołaj w oczach dzieci”2.Prace należy przesłać na maila pani Agnieszki Wodyk
aga1016@wp.pl do 6 grudnia – czekam na ciekawe prace
CIEKAWE HISTORIE: ŚWIĘTY MIKOŁAJ - LEGENDA
Dawno, dawno temu w Mirze na terenach dzisiejszej Turcji mieszkał mały chłopiec. Na imię miał Mikołaj i pochodził z bardzo bogatej rodziny. Jego rodzice kupowali mu najlepsze zabawki, najpiękniejsze stroje. Nigdy nie brakowało mu strawy na stole, a potrawy jakie jadał były zawsze bardzo smaczne.
Chłopiec lubił obserwować otaczający go świat i bardzo smuciło go, iż inne dzieci nie mają takiego dostatku jak on. Na świecie panowały bowiem: wielka bieda , głód i zarazy spowodowane licznymi wojnami oraz klęskami nieurodzaju.
Mikołaj długo myślał czym spowodowany jest niedostatek innych i doszedł do wniosku, że Bóg ma na świecie tyle pracy, iż nie jest w stanie zadbać o wszystkich ludzi w tym samym czasie. Postanowił pomóc Stwórcy w opiekowaniu się biednymi.
Zawsze idąc do kościoła zabierał ze sobą tyle jedzenia i różnych łakoci ile tylko mógł unieść. Rozdawał je później biednym dzieciom i obserwował radość jaką wzbudzały w nich jego podarunki. Jego rodzice obserwowali te uczynki i cieszyli się, że mają takiego dobrego syna. Mówili, że wyrośnie na wspaniałego człowieka.
Kiedy Mikołaj dorósł odziedziczył ogromną fortunę. Uznał, że nie potrzebuje takiego bogactwa i zaczął je rozdawać potrzebującym. O jego uczynkach oraz wielkiej pobożności mówiono w całej Mirze. Mieszkańcy tak go podziwiali, że został wybrany na biskupa.
Pewnego razu Mikołaj spacerował ulicami i swoim zwyczajem obserwował życie miasta. Jego uwagę przykuła kłótnia dwóch mężczyzn. Jeden z nich domagał się od drugiego zwrotu długu lub oddania córek w niewolę w celu spłaceniu należności. Dłużnik miał oddać pieniądze lub wolność córek do następnego poranka.
Czasu do działania nie zostało dużo, bo słońce już zachodziło. Mikołaj pobiegł do domu. Chwycił swój worek, w którym zazwyczaj nosił żywność dla ubogich i zaczął wkładać do niego rożnego rodzaju kosztowności. Kiedy worek był pełny, zaniósł go pod dom dłużnika. Wszyscy już spali, bo był środek nocy. Na szczęście okno było otwarte. Mikołaj wrzucił przez nie zawartość swojego worka.
Do domu wracał wielce uradowany, że znów spełnił dobry uczynek i pomógł Bogu przy wybawianiu ludzi z ich nieszczęść. Postanowił, że pozna piękne córki uratowanego mężczyzny z trzema oficerami, których również niedawno wybawił z opresji.
Następnego dnia dłużnik obudził się rozpaczając, iż jego córki stracą wolność. Lecz kiedy wszedł do pomieszczenia z otwartym oknem, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na podłodze przed nim leżała bowiem wielka góra kosztowności. Nie wiedział skąd one się wzięły, ale czuł, że Bóg ulitował się nad jego nieszczęściem.
Bogactwa wystarczyło zarówno na spłatę długu, jak i posag dla córek, które niedługo po tym dniu poznały trzech wspaniałych oficerów.
Pan Bóg od dawna obserwował uczynki Mikołaja. Podobało Mu się jak biskup pomaga bliźnim. Zaś po tej nocy, kiedy mężczyzna pomógł dłużnikowi i jego córkom postanowił, że Mikołaj powinien zostać świętym. Dał też biskupowi możliwość robienia tego co kochał najbardziej, a więc uszczęśliwiania ludzi i wspierania najuboższych.
I tak Bóg dał Mikołajowi dom na dalekiej północy, gdzie święty zbiera przez cały rok siły, aby przez jedną noc w roku przynieść prezenty dla wszystkich dzieci na świecie. Dzieci zaś co roku czekają na tę magiczną noc i marzą, że uda im się spotkać Świętego Mikołaja.
Obejrzyjcie również film o Świętym Mikołaju na Youtube.https://www.youtube.com/watch?v=ECgqWrk6MVI Piosenka o Mikołaju
3 PROJEKTY EDUKACYJNE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
W od początku listopada w świetlicy szkolnej rozpoczeliśmy realizację 3 projektów edukacyjnych. W ramach projektu ,,Zdrowym być - recepta na szczęście omówiliśmy zasady związane z reżimem sanitarnym, ustaliliśmy zasady ochrony przed koronawirusem, wyjaśniliśmy dlaczego musimy nosić maseczki. Zabawiliśmy sie w projektantów maseczek. Poznaliśmy właściwości mydła i przypomnieliśmy technikę prawidłowego mycia rąk. Na koniec zrobiliśmy obrazki na temat: ,, Jak wyobrażam sobie wirusy i bakterie".
13
Pasowania na Świetliczaka
W dniu 6 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na Świetliczaka.W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej.Aby dostać się do grona Świetliczaków, uczniowie zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Na zakończenie złożyli uroczystą przysięgę.Na pamiątkę uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.Wszystkim nowym Świetliczakom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.
13
Sprawozdanie z wyborów do Samorządu Uczniowskiego
4Dnia 16 października 2020 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu
Uczniowskiego.
W wyborach wzięło udział 211 uczniów z 15 klas. Głosowanie było tajne, równe
i powszechne. W wyborach oddano 210 głosów ważnych i 1 głos nieważny.Komisja wyborcza w składzie:
Wiktoria Pękała, Oliwia Sowa czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego
zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Nadzór nad przebiegiem wyborów sprawowały
ponadto tegoroczne opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Pani Monika Wojdylak i Pani
Aleksandra Dyla.
W wyniku głosowania wyłonił się skład Samorządu Uczniowskiego:
1. Karolina Mierzwa ( 81 głosów ) - Przewodnicząca SU
2. Vanessa Pastuszka ( 73 głosy ) - Zastępca Przewodniczącej SU
NASZE LEKTURY - INACZEJ
Podczas zajęć lekcyjnych klasy szóste tworzyły prace plastyczne związane z omawianą na lekcji lekturą.
Klasa 6b namalowała najbliższe otoczenie Ani Shirley. Przy Zielonym Wzgórzu znajdowało się wiele wspaniałych miejsc, które Ania obdarzyła jakąś niezwykłą nazwą np. Jezioro Lśniących Wód, Biała Droga Rozkoszy, Źródło Leśnych Nimf…
Natomiast 6c stworzyła trasę podróży porwanych dzieci: Stasia i Nel. Przez Afrykę dzieci przemieszczały się różnymi środkami transportu np. na koniach, wielbłądach czy na słoniu. Mieli możliwość podziwiania flory i fauny w buszu, w puszczy, na pustyni i sawannie.
Z kolei 6a zajęła się tworzeniem lapbooków do lektury „ Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. W swoich pracach uczniowie uwzględnili charakterystykę głównych bohaterów, ale również wynalazki, które wymyślali. Uczniowie włożyli ogromny wkład pracy, by w zaprezentować choć garść wiedzy o lekturze.
11
PROJEKT FANTASTYCZNEJ MASZYNY
Uczniowie z 7c tworzyli na godzinie wychowawczej niesamowite projekty nieistniejących maszyn, które mają za zadanie uprzyjemnić ludziom życie.
Klasa bierze udział w projekcie Fundacji Uniwersytet Dzieci _ Lekcje z emocjami i realizujemy scenariusze zajęć.
Temat ostatnich zajęć był następujący „ Dlaczego czasem lepiej w drużynie?” Dziewczyny i chłopcy szybko przekonali się tworząc maszyny, że dobra współpraca, chęć pomocy, komunikacja między sobą czy rozdzielenie między sobą prac jest źródłem sukcesu. Uczniowie potrafili współpracować, dlatego stworzyli niepowtarzalne projekty, a tym samym świetne maszyny.
Kto nie chciałby maszyny uruchamiającej hormon szczęścia lub urządzenia pomagającego wybierać stylizację?
Zobaczcie na zdjęciach jak wyglądała praca i współpraca w drużynach.
31
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski naszej szkoly postanowił złożyć calemu Gronu Pedagogicznemu niekonwencjonalne życzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu.
Jesień zapukała już do naszych drzwi!
Klasa 2b postanowiła wykonać na zajęciach plastycznych jesienne drzewa.
Do tego celu wykorzystali plastelinę , kolorowy papier , szablony drzew.
Uczniowie w pełnym skupieniu wykazywali się kreatywnością, a także ćwiczyli swoje rączki.
Ile było przy tym radości i zabawy!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie