• Jasełka 2023

Ostatni dzień przed przerwą Bożonarodzeniową doskonale wprowadził nas w świąteczny nastrój. Po wigilijnych spotkaniach klasowych cała szkoła udała się na przepiękne jasełka. Piękna dekoracja, bardzo starannie przygotowane stroje występujących w programie przyciągały uwagę oglądających. Występujący aktorzy – uczniowie klasy 4a, świetnie wcielili się w swoje role, aby przekazać najważniejsze wartości płynące z narodzin Jezusa. Nie brakowało okazji do wzruszeń i wspólnego kolędowania.

• Kiermasz Bożonarodzeniowy

19 grudnia odbył się w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wszystkie klasy na swoich stoiskach zaprezentowały wspaniałe wypieki oraz wyjątkowe ozdoby świąteczne. Dużą popularnością cieszyły się gorące napoje i zdobione na miejscu przez dzieci domowe pierniki. Nowością była świateczna ścianka, przy której można było sobie zrobić profesjonalne zdjęcie i otrzymać je od razu w wersji papierowej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

• POMOC dla Kuby!

SZANOWNI PAŃSTWO,

Uczeń drugiej  klasy naszej szkoły potrzebuje pomocy!!!!

U Jakuba doszło do pęknięcia naczyniaka w głowie. Kuba doznał głębokiego lewostronnego niedowładu! Im szybciej zostanie podjęta operacja, tym skuteczniejsza będzie rehabilitacja dziecka . Prosimy więc Państwa o pomoc.

W zbiórce prowadzonej w portalu siepomaga.pl Mama chłopca, opisując aktualny stan zdrowia Kubusia , prosi jednocześnie o wsparcie finansowe. Do tej prośby dołączamy również my, cała nasza społeczność szkolna - zbiórkę można wesprzeć pod adresem: https://www.siepomaga.pl/kuba-masny (link na dole wiadomości).

Liczę na życzliwość i hojność Państwa, a Jakubowi  życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zbiórkę można wesprzeć także poprzez przekazanie 1,5% podatku oraz przekierowanie informacji o zbiórce swoim znajomym, którzy może zechcą się dołączyć.

Z wyrazami szacunku,

LINK do pomocy:

• Dzień Śląski- 2023

W grudniowy poranek w naszej szkole rozpoczął  się Dzień Śląski.

Dla młodszych klas odbył się konkurs plastyczny, a starsi uczniowie mogli sprawdzać swoją wiedzę o regionie podczas zabawy na korytarzach na początku grudnia.
            Nauczyciele przygotowali konkursy i zabawy a uczniowie w ramach finału mieli się przebrać i przygotować:
            • klasy 1 – piosenka
            • klasy 2 – śląska kuchnia – w formie pracy plastycznej i opisu
            • klasy 3 – taniec śląski
            • klasy 4 – strój śląski (klasa 4a – strój męski, klasa 4b – strój damski)
            • klasy 5 – śląski ślabikorz, czyli elementarz
            • klasy 6 – scenka – były kawały, historie że szkoły jak i bojka o czerwonym kapturku
            • klasy 7-8 – Nasza Mała Ojczyzna – prezentacje osoby związanej z Chorzowem czyli o Mirosławie Bregule, Ryszardzie Riedel, Halinie Góreckiej oraz o  Gerardzie Cieśliku.

Poznaliśmy śląska gwarę i zwyczaje. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

• Wycieczka klasowa- 2b

Uczniowie klasy 2b w ramach prezentu mikołajkowego odbyli swoją pierwszą „bajtel szychtę”. Nie tylko skręcali rurociąg, ale też piłowali drewno, jechali kolejką, kilofami łupali węgiel, uczyli się pierwszej pomocy, a nawet usłyszeli trochę śląskiej godki.

• Święty Mikołaj z wizytą w naszej szkole

Dziś naszą szkołę odwiedził ktoś, na kogo wszystkie dzieci od dawna czekały - Święty Mikołaj. Po krótkim chóralnym zapewnieniu uczniów, że wszyscy byli co najmniej bardzo grzeczni, uczniowie klas młodszych mieli okazję podziękować Mikołajowi za wizytę wykonując różne piosenki i deklamując wierszyk. Mikołaj również przygotował dla dzieci słodką niespodziankę. Niestety szybko musiał biec z wizytą do innych dzieci, zatem uczniów klas starszych odwiedzili jego najznakomitsi przedstawiciele.

• MATEMATYCZNY KALENDARZ

Drodzy Uczniowie, zapraszamy do wspólnego odliczania do Świąt z MATEMATYCZNYM KALENDARZEM ADWENTOWYM! Wielkimi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, więc już w tym klimacie stworzyliśmy dla Was matematyczny kalendarz adwentowy. Zabawa polega na rozwiązywaniu zadań, łamigłówek, szyfrów itp. Na każdy dzień oczekiwania na Święta przypada jedno zadanie. Kalendarz przeznaczony jest głównie dla uczniów klas 4-8, ale młodsi też mogą znaleźć coś dla siebie.

Link do interaktywnych zadań na dole strony.

Życzymy miłej zabawy i samych dobrych odpowiedzi :) Wasi Nauczyciele Matematyki

• Miejski Konkurs recytatorski.

W Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Miejski Konkurs Recytatorski Pięknych Wierszy.

Naszą szkołę reprezentowało kilkoro uczniów, którzy pięknie zaprezentowali swoje utwory. W konkursie brali udział: Maja Kolaszyńska z 5b, Paweł Piechaczek z 4a, Gerard Breguła i Karolina Jedwabska z 4b. Szczególne gratulacje należą się Julii Habel z 4a, która zdobyła wyróżnienie recytując wiersz Marka Wnukowskiego „ Wybór króla ZOO” i Marii Sosnitskiej z 8b, która zdobyła 1 miejsce recytując utwór Wisławy Szymborskiej „ Mapa”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!