Z uwagi na zbliżające się Święto Odzyskania Niepodległości, w naszej szkole zorganizowane zostały warsztaty tworzenia kokard narodowych zwanych także kotylionami. 8 listopada podczas przerw zainteresowani uczniowie mogli wykonać własnoręcznie tę biało-czerwoną ozdobę. Dowiedzieli się także jaką w przeszłości pełniła funkcję, czym powinna się charakteryzować oraz jaka jest jej historia.
Aktualności
Warsztaty tworzenia kokard narodowych zwanych także kotylionami.
3
Młode Głowy" - Webinar dla Rodziców - "Jak Rozmawiać z Dzieckiem?"
Młode Głowy" - Webinar dla Rodziców - "Jak Rozmawiać z Dzieckiem?"
Zapraszamy na bezpłatny webinar dla rodziców „Jak rozmawiać z dzieckiem?”, który odbędzie się 5 listopada 2024 r. To wydarzenie skierowane jest do rodziców uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej.
Webinar poprowadzi Renata Korolczuk – doświadczona konsultantka rodzicielska, edukatorka, tutorka młodzieży i socjoterapeutka. W temat wprowadzi Justyna Żukowska-Gołębiewska, ekspertka projektu „MŁODE GŁOWY”.
Kiedy się spotykamy? Wtorek, 5 listopada, godz. 19:00.
O czym porozmawiamy?
Wizja egzaminów, podejmowanie decyzji o wyborze szkoły, rozstania z rówieśnikami, pierwsze zauroczenia – to tylko niektóre wyzwania, z jakimi mierzy się dziecko na finiszu szkoły podstawowej. Dodatkowo dochodzą zmiany rozwojowe, wpływ świata wirtualnego oraz presja ze strony szkoły i dorosłych. Dołącz i dowiedz się, jak wspierać swoje dziecko i budować z nim lepszą komunikację. To świetna okazja, by zdobyć cenne wskazówki i zrozumieć, jak wspierać młodych ludzi w tym ważnym momencie ich życia.
Zarejestruj się już dziś! Link na dole wiadomości!!
Dzień Bajki
16Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy. W szkolnych salach zaroiło się od postaci bajkowych. Byli bohaterowie bajek, które znamy z dzieciństwa i tacy, których możemy współcześnie zobaczyć na ekranie telewizora czy kina. Jedno się jednak nie zmieniło- nadal bawią, zaciekawiają i uczą. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie po tak wspaniale spedzonym dniu, chętniej zajrzą na półkę z książkami w domu lub zawitają do szkolnej biblioteki.
MISTRZOSTWA CHORZOWA W MINI PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW KLAS VI i mł.
REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY ZAJĘŁA 2 MIEJSCE
W MISTRZOSTWACH CHORZOWA W MINI PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW KLAS VI i mł.
Natalka i Antek w Krainie Matematyki.
5Matematyka nie jest ani trudna, ani nudna. Wiedzą o tym nasi drugoklasiści. W ostatnich dniach realizowaliśmy zadania projektowe. Tym razem przyjrzeliśmy się grom planszowym. Oglądaliśmy z uwagą film o grach planszowych, później sami przyjrzeliśmy się naszym ulubionym. Pracowaliśmy z klepsydrami, wykonaliśmy wiele zadań dotyczących różnicy czasu. Eksperymentowaliśmy w trakcie zabaw i gier ruchowych. Z zaangażowaniem pracowaliśmy z kartami pracy dotyczącymi zakupów gier- rozmienialiśmy pieniądze, wydawaliśmy resztę. Graliśmy w gry planszowe świetnie się przy tym bawiąc. Ostatnie lekcje były "wisienką na torcie". Sami zaprojektowaliśmy grę planszową według własnego pomysłu. Nie tylko rysowaliśmy, ale również wymyślaliśmy historię do naszej gry i napisaliśmy do niej instrukcję. Sprawdziliśmy, czy w instrukcji nie popełniliśmy błędu ortograficznego i pochwaliliśmy się nimi innym kolegom. W kolejny piątek wymienimy się grami i sprawdzimy, która jest najciekawsza.
Lektury w pudełku
36Lektura w pudełku to metoda omawiania lektur, która polega na tym, że uczniowie wykonują kartoniki, w których gromadzą przedmioty związane z treścią czytanej książki. Dzieci z każdej klasy miały za zadanie wykazać się w grupach znajomością treści lektur. Nie mogli zaglądać do pudełek innych uczniów , co wzbudzało spore zaciekawienie. W pudełkach znalazły się bardzo ciekawe rzeczy, nawiązujące do treści lektury. Dzieci miały bardzo ciekawe pomysły i bardzo różny sposób myślenia, co widać na załączonych zdjęciach. Wykazały się kreatywnością i sprytem. Były ciekawe nawzajem swoich przyniesionych skarbów. Uzasadniali swoje wybory, czym udowodnili znajomość treści.
Godzina dla Młodych Głów
Miło nam poinformować, że nasza szkoła w tym roku realizuje program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, zainicjowany przez Fundację UNAWEZA, który jest reakcją na obecną kondycję zdrowia psychicznego wśród młodych. Program powstał w odpowiedzi na potrzeby uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i podkreśla znaczenie otwartej dyskusji o zdrowiu psychicznym.
Celem programu jest normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych i samoświadomości wśród młodzieży, a także wyposażenie osób uczniowskich w narzędzia do otrzymywania wsparcia. Program dąży również do profilaktyki zachowań autodestrukcyjnych poprzez edukację i zmianę postaw.
Inspiracją do stworzenia programu były kierunki wyznaczone przez wyniki badania „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Badanie to ujawniło obraz młodzieży borykającej się z samotnością, niską samooceną, ograniczonym poczuciem wpływu na otoczenie, brakiem zaufania do profesjonalnej pomocy i wsparcia społecznego, a także z przemocą rówieśniczą i hejtem.
Program „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” oferuje cztery lekcje na każde półrocze, które dostosowane są do różnych grup wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych. Zajęcia mogą być prowadzone przez pedagogów, psychologów lub wychowawców.
Rekord Pierwszej Pomocy
416.10.2024 nasza szkoła przystąpiła do bicia rekordu w pierwszej pomocy. Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej to nie tylko satysfakcja dla nas samych. To także nabywanie umiejętności, dzięki którym w razie konieczności będziemy w stanie pomóc osobom z naszej rodziny, przyjaciołom, współpracownikom i każdej obcej osobie, która będzie tej pomocy potrzebowała. W tym roku aż 345 uczniów ćwiczyło przywracanie akcji serca wraz z ich kolegami i koleżankami, którzy przystępowali do akcji w całej Polsce.
Koordynatorzy Magdalen Sobczyk i Anna Krawczyk
Dzień Edukacji Narodowej
3Dzień Edukacji Narodowej to święto dedykowane całemu systemowi oświaty. To moment, kiedy doceniamy trud i zaangażowanie tych, którzy poświęcają się kształceniu i wychowywaniu przyszłych pokoleń. W naszej szkole uświetniliśmy obchody tego dnia wesołą akadamią, w czasie której dzieci, na szczęście tylko na niby, pokłóciły się o to, kto jest ich ulubionym nauczycielem. Nie zabrakło też życzeń i piosenek, a najmilszą wszystkim częścią okazał się pokaz taneczny, w który uczniowie zaangażowali także nauczycieli.
Przygotowania do bicia rekordu pierwszej pomocy już trwają
Już w środę przystępujemy do bicia rekordu pierwszej pomocy. Nasi uczniowie doskonale sobie zdają sprawę jak ważne w tej kwestii są regularne ćwiczenia. Przygotowania już trwają, plakaty wiszą i przypominają o nadchodzącej akcji, a fantomy czekają, aby doskonalić nasze umiejętności resuscytacji. Z możliwości przećwiczenia skorzystają wszyscy uczniowie naszej szkoły, a wraz z nimi uczniowie z tysięcy szkół w całej Polsce. Więcej informacji można przeczytać na stronie: https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/rekord
#rekordrur
ABC ekonomii
2Dzisiaj w klasie 2b na zajeciach lekcyjnych zawitał niezwykle ważny gość- mama Emilki. Opowiedziała nam o historii pieniądza, zorganizowała wiele aktywności, które pozwoliły nam zapamiętać, że pieniądz niesie za sobą konkretną wartość. Bardzo dziękujemy Pani Oli za wizytę. Liczymy na kolejną !
Dbamy o środowisko
Dziękujemy wszystkim uczestnikom.
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach
Coraz więcej osób ma świadomość jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Od tego jak zareagujemy zależy często życie i zdrowie poszkodowanego.
W ramach akcji w naszej szkole uczymy dzieci, by w przyszłości potrafiły właściwie się zachować, gdy zobaczą osobę nieprzytomną i poszkodowaną
Czas na zegar
5Nasi drugoklasiści biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym CZAS NA ZEGAR. Zajęcia edukacyjne dedykowane projektowi będą odbywać się dwa razy w miesiącu w ramach innowacji pedagogicznej. Codzienne działania natomiast nacelowane są na różnorodną wiedzę z dziedzin takich jak: matematyka, przyroda i plastyka. Pozwolą wprowadzić dzieci w rozumienie pojęcia czasu oraz cykliczności dnia i pór roku, rozwinąć kreatywność oraz pomogą nabyć praktycznych umiejętności. Tylko spójrzcie, jak zaangażowani byli uczniowie, którzy przygotowywali sobie ich własne zegary ćwiczebne. Poznaliśmy również historię zegara, dowiedzieliśmy się jak one działają. To teraz zabieramy się do kolejnych interesujących nas tematów.
Zdrowe i wesołe...
14Rok szkolny to czas, w którym dzieci intensywnie się uczą, rozwijają i rosną, dlatego ich odpowiedni sposób żywienia jest niezwykle ważny. Jego podstawą zawsze powinny być warzywa i owoce w ilości minimum 400 gramów dziennie, które są nie tylko źródłem wielu składników odżywczych, ale i węglowodanów, dostarczających energię! Czy jednak dzieci chętnie będą sięgać po warzywno-owocowe przysmaki, jeśli będziemy usilnie przekonywać je, że są zdrowe i dobre dla nich? Zastanawialiśmy się również nad tym na lekcji. Wysłuchaliśmy pani dietetyk i pani pielegniarki, później sami przystąpiliśmy do działania. Dzieci tworząc owocowe smakołyki świetnie się bawiły. Zdobyły dużo nowych wiadomości i myślimy, że teraz same chętniej będą po nie sięgały.
Odkrywamy tajemnice przyrody.
4W klasie 6a oraz w klasach 5 dziś odbyły się zajęcia mikroskopowe 🔬 Chyba się podobało 😊
W klasie 6 uczniowie obserwowali tkanki zwierzęce, natomiast w klasach 5 mikroorganizmy występujące w wodzie, np w kałuży ;)
Nowy Samorząd Uczniowski już wybrany
20 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy sprawozdanie:
W głosowaniu udział brali uczniowie klas 4-8. Osób uprawnionych do głosowania było – 247; Oddano 196 głosów z czego głosów ważnych było 192, a głosów nieważnych 4.
Wyniki wyborów prezentują się następująco:
1. Weronika Śmietana – 84 głosy
2. Weronika Miarecka – 72 głosy
3. Fabian Zaremba – 36 głosów
Przewodniczącą została wybrana Weronika Śmietana,
a jej zastępcą Weronika Miarecka.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy
w nowym roku szkolnym 2024/2025.
Bardzo dziękujemy Komisji Wyborczej
za pilnowanie prawidłowego przebiegu wyborów
i liczenie głosów.
Europejski Dzień Języków Obcych
12Końcówka września to czas pełen wydarzeń. Jednym z nich jest Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku uczciliśmy go w klasaach - podczas zajęć o tematyce lingwistyczznej, tworzenia pocztówek czy zabaw w pokojach zagadek, a także na przerwach, podczas których uczniowie mierzyli się z quizami. Największą popularnością cieszyła się zabawa w zgadywanie, co to za język. Okazuje się, że nasi Uczniowie mają fantastyczną intuicję!
Dzień głośnego czytania
26 września obchodziliśmy w szkole Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie mieli możliwość przeczytania do mikrofonu fragmentu tekstu swoim koleżankom i kolegom z klasy. O czytaniu zrobiło się naprawdę głośno!
Rozwijamy talenty
3Na jednej z lekcji plastyki uczniowie klasy 6a poznawali tajniki rysunku z natury. Tematem byly jesienne owoce: dynie, gruszki, jabłka. Uczniowie znakomicie poradzili sobie nie tylko z kompozycją, ale także obserwacją światłocienia oraz ujęciem walorów.
Archiwum Aktualności