• Życzenia
     • Życzenia

     • Szanowni

      Nauczyciele Rodzice Uczniowie

      Niech radość

      i spokój Świąt

      Bożego Narodzenia,

      towarzyszy Wam każdego dnia

      przez cały nadchodzący rok.

      Niech będzie to rok szczęśliwy,

      pełen sukcesów osobistych i zawodowych,

      a wszystkie jego dni niech będą tak radosne

      i niepowtarzalne jak wigilijny wieczór.

       

      życzy Dyrekcja Szkoły

       

      Chorzów,18 grudzień 2017 r.

    • Godzina kodowania
     • Godzina kodowania

     • Uczniowie wzięli udział w międzynarodowej akcji " Code Hour". Poznawaliśmy zasady tworzenia programów komputerowych, przygotowaliśmy  nasze pierwsze aplikacje.

    • Badanie ankietowe
     • Badanie ankietowe

     • Bytom, 17 listopada 2017 r.

      Pani

      Barbara Janas

      Dyrektor

      Szkoły Podstawowej nr 37

      im. Karola Grzesika

      w Chorzowie

       

      Szanowna Pani Dyrektor,

      w roku szkolnym 2016/2017 Kuratorium Oświaty w Katowicach we współpracy z Urzędem Wojewódzkim realizowało program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. W ramach programu Kuratorium Oświaty prowadziło Kampanią pod hasłem Rodzina TAK#e-uzależnienia NIE. Ze względu na istotę sprawy i rozwój mediów elektronicznych zaplanowano na rok szkolny 2017/2018 przeprowadzenie badań dotyczących poznania i zdiagnozowania znaczenia Internetu w życiu nastolatka w wybranej grupie uczniów szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego.

       

      Kuratorium Oświaty w Katowicach podpisało Porozumienie o współpracy z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową – Państwowym Instytutem Badawczym z siedzibą w Warszawie w zakresie realizacji badań społecznych dotyczących korzystania z nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych przez uczniów klas VI i VII szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego. Zgodnie z ww. Porozumieniem dokonano doboru próby badawczej oraz wylosowano 10% szkół podstawowych publicznych, tj. 130 szkół podstawowych, w których zostaną przeprowadzone badania. Wśród wylosowanych grup znaleźli się uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej nr 37 im. Karola Grzesika w Chorzowie.

       

      Uprzejmie informuję, że o przeprowadzenie badania na terenie szkoły został poproszony pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, z którą na co dzień szkoła współpracuje. Przedstawiciel poradni skontaktuje się z Panią celem ustalenia terminu i przebiegu ankietowania na terenie szkoły. Ankieta dotyczy zwyczajów związanych z użytkowaniem Internetu wśród młodych ludzi i jest anonimowa, a jej wyniki będą przedstawiane tylko w zestawieniu zbiorczym dla całego województwa śląskiego. Badanie powinno zostać zrealizowane w okresie grudzień 2017 r. – styczeń 2018 r.

       

      Ze względu na rangę i znaczenie prowadzonych badań uprzejmie proszę o udzielenie wsparcia w etapie organizacji badań oraz poinformowanie uczniów i rodziców wskazanej klasy, wg zasad przyjętych w szkole, o realizowanym ankietowaniu.

       

      Osobą upoważnioną do kontaktu w sprawie organizacji ww. ankietowania jest pracownik Delegatury Kuratorium Oświaty - Sebastian Paszewski, tel. (32) 388-00-83 oraz pracownik poradni psychologiczno-pedagogicznej w Chorzowie Pani Anita Jurczyk-Gniełka, tel. (32) 241-54-39.

      Za realizację zadania na terenie województwa odpowiada pracownik Wydziału Jakości Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach – pani Dorota Niedzielska-Barczyk – tel. (32) 606-30-14.

       

      Z poważaniem

      Paszewski Sebastian

      wizytator Kuratorium Oświaty

      w Katowicach Delegatura Bytom

    • Mikołajki
     • Mikołajki

     • Dnia 6 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził długo oczekiwany gość. Przyszedł niosąc ze sobą radość i słodkości. Dzieci klas 0-3 przywitały go gromkimi okrzykami i piosenką. Klasy drugie zaprosiły do wspólnej zabawy.

      Szkoda, że św. Mikołaj przychodzi do nas tylko raz w roku :(

    • Święto pluszowego misia
     • Święto pluszowego misia

     • Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 

       

      Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”. 

      Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Jest on patronem wielu przedszkoli i żłobków w Polsce i na świecie. Stał się również symbolem pomocy, dzięki akcji charytatywnej “Podaruj Misia” organizowanej co roku przez TVN, akcji “Miś” (polegającej na wręczaniu misiów i prezentów gwiazdkowych dla dzieci z biednych rodzin) czy Fundacji Burego Misia na rzecz osób niepełnosprawnych.  

    • Święto dyni
     • Święto dyni

     • Święto dyni weszło już do naszej szkolnej tradycji. Były stroje z pomarańczowym akcentem i oczywiście współzawodnictwo w wykonaniu najbardziej szalonej dyni. Pomysły fantastyczne, przecież nie brakuje nam fantazji. W klasach uczestniczyliśmy w dodatkowych działaniach. Tematyczne rysunki, matematyczne kolorowanki... To tylko kilka z propozycji..

      .Święto dyni - Obrazek 1Święto dyni - Obrazek 2

    • Dzień Latawca
     • Dzień Latawca

     •  

      Tadeusz Kubiak

      Dzieci i latawiec”

      Po zielonej trawce

      Idą dzieci z latawcem,

      Latawiec szarpnął sznurek

      I hejże! W górę.

      Poleciał bardzo wysoko

      Hen wiosennym obłokom.

      Ma oczy, nas i usta

      I w słońcu się pluska.

      Uśmiecha się do słonka

      Do Małgosi i Tomka.

       

      Nagle przymrużył oko

      I śmieje się z dzieci,

      Że nie mogą w górę!

      Jak on – polecieć!

    • Wybory do Samorządu Szkolnego
     • Wybory do Samorządu Szkolnego

     • Drodzy uczniowie,

      W czwartek 21 września odbędą się w szkole wybory Przewodniczącego Szkoły. 

      Na holu szkolnym pojawiły się plakaty wyborcze tegorocznych kandydatów. 

      W imieniu kandydatów zapraszam do zapoznania się z ich treścią. 

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.