• Wielka Zbiórka Książek Zaczytani.org

• 16.05.2018 00:12
        • Nasza szkoła aktualnie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Wielka Zbiórka Książek zainicjowanej przez portal Zaczytani.org. Celem akcji jest tworzenie bibliotek w szpitalach, na oddziałach dziecięcych i dla dorosłych, hospicjach i innych inststucjach. Dlatego też, jeśli posiadasz książeczkę w dobrym stanie, której już nie czytasz, możesz podarować ją innym.
          Akcję w naszej szkole koordynuje biblioteka szkolna.

Książki można przynosić do 17maja (czwartek), a każdy darczyńca otrzyma drobny upominek.

Szczegóły akcji na stronach Zaczytani. org lub https://muzeumslaskie.pl/pl/aktualnosci/muzeum-slaskie-dolacza-wielkiej-zbiorki-ksiazek/

Serdecznie zapraszamy!
        • Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

• 15.05.2018 21:57
        • W marcu miała miejce uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Akademię przygotowali uczniowie klasy 5b. Przypomnieli wszystkim, w jaki sposób należy dbać o książki, a mali czytelnicy dzielnie złożyli uroczystą przysięgę. Zapraszamy zatem do biblioteki szkolnej!

• Spotkanie z autorką książki, Panią Weroniką Górską

• 15.05.2018 22:22
        • 22 marca naszą szkołę odwiedziła autorka książki dla dzieci i młodzieży "O górze, która wybrała się w świat. Przygody Małej Czantorii", Pani Weronika Górska. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje książka od pomysłu do momentu, gdy pojawia się w księgarniach, czy skąd pisarze czerpią pomysły na swoje teksty. Dodatkowo Pani Weronika Górska przybliżyła nam swoją pasję zwiazaną z wędrówkami górskimi.