• Zwrot książek przed wakacjami

• 17.06.2018 01:27
        • Wszystkich uczniów prosimy o zwrot wypożyczonych książek i lektur od dnia 4 czerwca (poniedziałek). Podręczniki zwracać należy według osobnego harmonogramu, który dostępny jest w dzienniku elektronicznym. W przypadku nieobecności podręczniki należy dostarczyć możliwie najszybciej. Proszę również, aby przed oddaniem zdjąć okładki. Wszystkie podręczniki muszą być podpisane w tabelkach imieniem i nazwiskiem ucznia.

Przypominamy, że wypożyczone podręczniki należy oddać w możliwie najlepszym stanie, a zagubione lub zniszczone należy odkupić.
        • Wielka Zbiórka Książek 2018

• 21.05.2018 09:59
        • W ogólnopolskiej akcji Wielka Zbiórka Książek 2018, której inicjatorem jest portal Zaczytani.org ogółem wzięło 93 uczniów naszej szkoły. Zebrano łącznie 531 książek. Przekazane one zostały w dniu 17 maja do Biblioteki Muzeum Śląskiego w Katowicach. Wszytskim zaangażowym uczniom, ale również Rodzicom serdecznie dziękuję. Cieszę się z tak licznego udziału, mam nadzieję, że inicjatywa wszystkim się podobała.

Pozdrawiam serdecznie,

Wasza Pani z biblioteki
        • Miejski Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" - "Pudełko zwane wyobraźnią"

• 16.05.2018 21:25
        • W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskim Konkursie Plastycznym "Cztery pory roku" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Chorzowie. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć prace plastyczne zainspirowane wierszem Zbigniewa Herberta pt. "Pudełko zwane wyobraźnią".

Zbigniew  Herbert

Pudełko zwane wyobraźnią

Zastukaj palcem w ścianę –
          z dębowego klocka
          wyskoczy
          kukułka

wywołaj drzewa
          jedno i drugie
          aż stanie
          las

zaświstaj cienko –
          a pobiegnie rzeka
          mocna nić
          która zwiąże góry z dolinami

chrząknij znacząco –
          oto miasto
          z jedną  wieżą
          szczerbatym murem
          i domkami żółtymi
          jak kostki do gry

teraz
          zamknij oczy
          spadnie śnieg
          zgasi
          zielone płomyki drzew
          wieżę czerwoną

pod śniegiem
          jest noc
          z błyszczącym zegarem na szczycie
          sowa krajobrazu

Laureatki z naszej szkoły to Vanessa P. - II miejsce i Natalia P. - wyróżnienie.

Serdecznie gratuluję!