• BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

• 21.11.2023 08:38
      • W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" chorzowscy policjanci oraz strażnicy miejscy gościli we wrześniu w murach naszej szkoły. Prelekcje przygotowane dla dzieci klas 1 i 2 w ramach akcji mają na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych w czasie drogi do szkoły, poprzez promowanie bezpiecznych postaw i zachowań.
      • Podczas spotkania najmłodsi uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się na co zwracać szczególną uwagę będąc uczestnikiem ruchu drogowego, czego unikać w kontaktach z obcymi osobami oraz co robić w sytuacjach niebezpiecznych.

Przypominamy najważniejsze zasady!

- Do szkoły idź zawsze główną drogą. Nie przechodź "na skróty” przez miejsca ustronne, którymi chodzi mało osób.

-Jeśli nie ma chodnika- idź poboczem z lewej strony jezdni.

-Przez ulicę przechodź w miejscach wyznaczonych, na pasach, zawsze na zielonym świetle.

-Jeśli chcesz przejść przez jezdnię w miejscu gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej, zatrzymaj się, rozejrzyj się lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo i gdy nie ma zagrożenia, wejdź na jezdnię.

-Jeśli idziesz z kolegami po chodniku, unikajcie biegania blisko krawędzi jezdni, jeśli idziecie poboczem to zawsze gęsiego.