• Regulamin wypożyczalni biblioteki szkolnej

• REGULAMIN WYPOŻYCZALNI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
        W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 37
        IM. KAROLA GRZESIKA W CHORZOWIE
      • W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
        1. Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
        2. Wypożyczać książki wolno jedynie na swoje nazwisko.
        3. Dokonując zwrotów książek należy podać swoje nazwisko, imię
        i klasę. Nie wolno pozostawiać wypożyczonych książek na ladzie bibliotecznej.
        4. Wypożyczeń dla nauczycieli dokonuje się indywidualnie.
        5. Maksymalny czas wypożyczeń książki to dwa tygodnie. Za zgodą nauczyciela-bibliotekarza można ją prolongować (z wyjątkiem lektur) na kolejny okres.
        6. Uczeń może posiadać na swoim koncie dwie książki, w tym jedną lekturę. O ilości pozostałych książek decyduje nauczyciel bibliotekarz.
        7. Uczeń, który ma nie oddaną w terminie książkę nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego.
        8. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.
        9. Czytelnik, który zagubi lub zniszczy wypożyczoną książkę zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki lub innej wskazanej przez nauczyciela-bibliotekarza. Do momentu gdy tego nie uczyni, jest zawieszony w prawach korzystania z biblioteki.
        10. Nie wolno samemu brać książek z księgozbioru podręcznego.
        11. W czasie choroby zakaźnej panującej w domu uczeń nie może korzystać z biblioteki.
        12. Pod koniec roku szkolnego książki oraz inne dokumenty powinny być zwrócone w wyznaczonym terminie.

Zatwierdzono uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 15.09.2015 r.