• Narodowe Czytanie 2023r.

• 28.11.2023 14:12
      • 9 września 2023r. w Polsce i za granicami naszego kraju miała miejsce akcja, propagująca znajomość literatury polskiej.
        W tym roku odczytywano fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem
        Nasza szkoła wzięła udział w akcji, za którą  otrzymała od Kancelarii Prezydenta Polski pamiątkowe egzemplarze książek, które wzbogaciły księgozbiór biblioteki szkolnej.
      • 9 września 2023r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauzer – Dudą rozpoczęli Narodowe Czytanie.  Jest to akcja, która ma na celu propagowanie znajomości literatury polskiej. W tym roku odczytywano fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem.  Wspólne czytanie fragmentów książki odbyło się w 6000 miejsc w kraju i w wielu miejscach  za granicą.

Nasza szkoła również wzięła udział w akcji, za którą otrzymała od Kancelarii Prezydenta Polski pamiątkowe egzemplarze książek czytanych w tym roku, a także w ubiegłych latach: powieść Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej, dramat Balladyna  Juliusza Słowackiego oraz dramat Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Wszystkie opatrzone zostały osobistą dedykacją Pary Prezydenckiej w podziękowaniu za udział w akcji.

Książki wzbogaciły księgozbiór biblioteki szkolnej.