• Zaproszenie do czytania

• 28.04.2020 08:54
      • Zaproszenie do czytania… wiek czytelnika: od 7 lat

Dzisiaj chciałam Was zachęcić do wysłuchania jednej z najpiękniejszych książek mojego wieku szkolnego: „Bracia Lwie Serce” autorstwa Astrid Lindgren (tak, tak, tej samej, która napisała „Dzieci z Bullerbyn”). Proponowana przeze mnie książka ma jednak zupełnie odmienny charakter i zaliczana jest do gatunku fantasy. Przenosi nas ze świata realnego do baśniowej krainy, w której rozgrywają się przygody dwóch kochających się braci (10-letniego Karola i 13 letniego Jonatana). To opowieść, która mnie wzruszyła i którą cały czas wspominam. Opowiada ona o bohaterstwie, rycerstwie i miłości, która potrafi trzymać czytelnika w napięciu. Jednocześnie wspaniałe opisy rozbudzą niesamowicie naszą wyobraźnię.

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania pierwszych rozdziałów książki w formie audiobooku w mistrzowskim wykonaniu Edyty Jungowskiej.

„Bracia Lwie Serce” to pozycja dostępna w zbiorach naszej biblioteki, więc jeśli kogoś zainteresują – zapraszamy.