• Nasz Sukces!

     •  

      Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

      18 stycznia o 12:01 ·

      Wyniki konkursu ogólnopolskiego ‼"Nauka to przygoda", lekcja z Tomaszem Zubilewiczem

      Zwycięska praca kategoria II (klasy I-III) - Szkoła Podstawowa nr 37 w Chorzowie - klasa IIIbhttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:-)

      (35 biletów grupowych kompleksowych do Parku Nauki i Rozrywki otrzymuje Pani  Barbara reprezentująca klasę IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Chorzowie)orzowie

      Jedziemy na wycieczkę Brawo!!!

     • Hej kolęda!

     • W dniu 18 stycznia naszą szkołę odwiedził zespół regionalny MAŁA ISTEBNA. Jego członkowie to głównie dzieci. W ich wykonaniu usłyszeliśmy pastorałki oraz kolędy. Niektóre z nich zaśpiewaliśmy wspólnie. Na ręce pani Dyrektor otrzymaliśmy od naszych gości także własnoręcznie zrobiony upominek. Oczywiście my też mieliśmy dla nich niespodziankę w postaci skromnego prezentu a nasi rodzice postarali się, aby umilić im pobyt w naszej szkole i upiekli dla gości ciasto.

     • Wizyta przedszkolaków w naszej szkole.

     • Dnia 9 stycznia przybyli do nas z wizytą przedszkolaki z PP4 w Chorzowie .Była to okazja do pokazania naszej szkoły, wspólnej zabawy. Przygotowaliśmy dla nich zajęcia plastyczne, gry i zabawy z tablicą interaktywną, zajęcia z zakresu programowania i języka angielskiego.

     • Nasza uczennica w The Voice Kids!

     • Aurelia przyzwyczaiła nas do występów muzycznych nie tylko w szkole, ale również na scenie krajowej - teraz przyszedł czas na zaprezentowanie swojego talentu w muzycznym programie "The Voice Kids".

      Aurelia Radecka lat 9 uczennica klasy 4b .

       

      Ogólnie lubi się uczyć, szczególnie łatwo przychodzi jej zapamiętywanie wierszy i różnego rodzaju tekstów, uwielbia rysować, a jej ogromną pasją jest śpiew, a kulą u nogi matematyka. Pełna temperamentu, aktywna, wesoła, optymistka od urodzenia. Śpiewa zawsze i wszędzie ( w tramwaju, autobusie), wszystko co wpadnie jej w ucho.

      Śpiew i występy na scenie to jej powołanie, jest do tego stworzona, jak sama kiedyś powiedziała „ będę gwiazdą” :). Od siódmego roku życia regularnie chodzi na indywidualne zajęcia wokalne do pani Magdaleny Rabandy oraz obecnie do pani Moniki Kluszczyńskiej do Starochorzowskiego Domu Kultury, poza tym śpiewa w zespole „Misiaki” w Chorzowskim Centrum Kultury.

      W 2016r poszła na casting do roli teatralnej „Roża” organizowanego przez Stowarzyszenie Muzyczno-Teatralnego „Freeland” i była jego członkiem do października 2018r., wystawiając z nimi kilka spektakli „Skrzypek na Dach(a)u”, „Blokowisko”, „Wspólne Betlejem”, eventy w kościołach, hospicjum i wyjazd z przedstawieniem do Iserlohn w Niemczech. Od trzeciego roku życia trenuje judo, obecnie posiada żółty pas. Pierwszy swój występ przed publicznością miała w wieku 5 lat w Katowicach na rynku w ramach projektu Dziennika Zachodniego „Dzieci śpiewają kolędy”, z którym nagrała dwie płyty (2015 i 2016 ). Następnie zaczęła brać udział w różnych konkursach, festiwalach, przesłuchaniach wokalnych, w których prawie zawsze jest laureatem. Rok 2018 był dla Aureli bardzo owocny ale i pracowity, wygrała prawie wszystkie konkursy, przesłuchania na których była obecna:

      - I m. w XIV Przeglądzie Wokalnym „Solo i w Duecie” w MDK Chorzów oraz

      Nagroda Publiczności

      -”Wygraj Sukces” kwalifikacje regionalne i wojewódzkie Tarnobrzeg

      - II m. w XVII Konkurs Kolęd i Pastorałek Świętochłowice

      -Rytm Gliwice zloty laur

      - Grand Prix w IX Festiwalu Pieśni Sakralnej Świętochłowice

      - I m. w kat 7-9lat Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Siemianowice

      -I m. Szopienicki Talent Katowice

      -I m. w III Wojewódzkim Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży Muzyczne Diamenty

      -Wyróżnienie I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bielawa

      - II m. w II Międzynarodowym Festiwalu Piosnki „World Song” Sosnowiec

      - I m. w XXXVI Festiwalu piosenki im. T. Paprotny Rybnik

      - I m. XV Europejskim Festiwalu Piosenki Intermuza J. Cygana

      - I m. The Voice of World międzyszkolny konkurs piosenki angielskiej

      - II m. w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej Gliwice

      - Złota Jodła na 45 międzynarodowym Harcerskim Festiwalu kultury szkolnej

      -Wyróżnienie w XIII Piekarskim konkursie „Ocalić od zapomnienia”

      - I m. „Tęczowe Piosenki” Jana Wojdaka Kraków

      - II m. Talentiada w Radzionkowie

      - Grand Prix w XX Miejskim Festiwalu Piosenki Sakralnej „Starochorzowska Nutka”

      - II m. V Wojewódzkim Festiwalu Talentów

      - nagroda prezydenta Andrzej Kotala w dziedzinie kultury po raz trzeci

      W czerwcu zeszłego roku chciała wziąć udział w castingu do programu telewizyjnego The Voice Kids realizowanego przez TVP2 w Warszawie. Pojechała na precasting i z prawie 3 tys. dzieci, które tegoż roku zgłosiły się na casting znalazła się w ścisłej 100. Program telewizyjny jest dla Aureli cudowna przygodą, zdobywa wiedzę, doświadczenie u trenerów wokalnych oraz grono przyjaciół. W tym programie nie ma dzieci wygranych, przegranych, lepszych i gorszych.

      Aurelia jest młodą, początkującą wokalistką, która wierzy, że kiedyś jej samozaparcie i chęć zaistnienia zaowocują i jej talent zostanie zauważony.Obecnie Aurelia dalej bierze udział w konkursach wokalnych, są porażki i wygrane ale ciężką pracą, treningami wokalnymi, dąży do perfekcji i wierzy że kiedyś będzie gwiazdą :) Aurelia ma stronę na YT gdzie można śledzić jej postępy muzyczne, Aurelia Radecka oraz stronę na fb Aurelia Radecka Ara.

     • Jasełka 2018

     • Zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

     • 19 grudnia - koncert kolęd w naszej Szkole

     • 19 grudnia w naszej Szkole odbył się koncert kolęd.

     • „Śląsk –tu jest mój dom”

     • Dzień Śląski w SP 37.

       

      Dnia 12 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy hucznie Dzień Śląski. Podczas regionalnego święta, którego hasłem przewodnim było: „Śląsk –tu jest mój dom” wszystkie klasy dobrze się bawiły. Impreza  miała na celu zabawę z gwarą śląską. Każda klasa od 1 do 6 oraz grupy tameczne i muzyczne naszej szkoły zaprezentowały swój występ. Klasy młodsze przygotowały piosenki i tańce ,a starsze skecze i scenki w gwarze. Całość przeplatał konkurs gwary śląskiej , w którym uczniowie odgadywali znaczenie słów. Na zakończenie wszyscy zatańczyli „Despasito” po śląsku zespołu „Frelki”. Wszyscy chłopcy mieli własnoręcznie zrobione czapki górnicze  a głowy dziewczynek ozdabiały wianki.

      Wszyscy świetnie się bawili , było wesoło i śmiesznie. Całość zdobiła dekoracja i poczęstunek przygotowane przez klasy 6 oraz 1a i 2a.

      Dziękujemy wszystkim za  zaangażowanie, świetne występy i dobra zabawę!

      Joanna Wyrębak

      Anna Krawczyk

      Mirosława Twardowska-Wiecha

     • "Mistrz klawiatury 2018"

     • W miesiącu listopad br. w klasach 4-6 został przeprowadzony konkurs szybkiego pisania "Mistrz klawiatury 2018".
      Konkurs polegał na przepisaniu tekstu bezbłędnie w jak najkrótszym czasie.

      Wyniki konkursu:

      1. Fabian Henrisch - kl. 6B

      2. Zuzanna Lisiecka - kl. 6B

      3. Wojciech Świniarski - kl. 4D

     • Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na Niego czekają.

     • Jak co roku, tak i tym razem Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już po ósmej zawitał do naszej szkoły. Dzieci aby godnie przyjąć gościa założyły najbardziej popularny atrybut świętego - czerwone czapki. Przybycie Mikołaja uświetniły występy - dzieci śpiewały dla niego piosenki. Niecierpliwe oczekiwanie na spotkanie z nim zostało nagrodzone, bowiem każdy otrzymał słodki prezent.  Okazało się też, że wszystkie dzieci były grzeczne i nikt nie dostał rózgi!!!

      Dziękujemy Święty Mikołaju.

      Wszystkie zdjęcia w linku poniżej:

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • Szanowni Państwo,

      W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyjątkowego świętowania tego dnia razem z UNICEF. 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

      UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie nasze działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

      Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest#GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w Państwa placówce

     • Spotkanie ze Strażą Miejską

     • Z wielką troską dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów, dlatego 14 listopada uczniów klas 2a, 2b, 2c odwiedzili  funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy nie tylko ciekawie przedstawili swoją pracę ale przede wszystkim opowiedzieli o różnych niebezpieczeństwach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały a także aktywnie brały udział w dyskusji o bezpiecznej drodze do szkoły. Miały okazję zobaczyć mundur oraz wyposażenie jakie funkcjonariusze noszą na co dzień. Na zakończenie spotkania otrzymały książeczki o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Serdecznie dziękujemy Straży Miejskiej Miasta Chorzów :-).Uczniowie klas drugich z wychowawcami

     • "DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI W LICZBACH"

     • Z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny pt. "DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI W LICZBACH". Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne przy rozwiązywaniu zadań związanych z historią naszego kraju. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

     • Dzień Regionów

     • W środę 30 października odbył się w naszej szkole kolejny konkurs związany z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Każda klasa miała zaprezentować wylosowany wcześniej region. Pojawiły się piękne plakaty, kolorowe stoiska i przepyszne potrawy regionalne. Mogliśmy skosztować m.in. śląskich krepli i kołocza, góralskich oscypków czy krakowskich obwarzanków. Uczniowie prezentowali także utwory muzyczne, scenki gwarowe i inne umiejętności. Niektórzy zaprezentowali stroje regionalne. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i zdobyli wiedzę na temat naszego kraju. Powstał również "Przewodnik po Polsce", który będzie można odnaleźć w szkolnej bibliotece.

       

      Więcej zdjęć w linku poniżej.

     • UWAGA! UWAGA! UWAGA! Bicie Rekordu w śpiewaniu Hymnu - najważniejsze wskazówki! Do dzieła!

     • Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszają wszystkie  placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

     • Konkurs Biblijny

     • W czwartek 25 października odbył się etap szkolny XXIV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego. Przebiegał pod hasłem: "Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą". W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas IV,V i VI. Najlepsi z nich będą reprezentowali naszą szkołę podczas etapu miejskiego.

     • DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

     • DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

      Jan Paweł II –Wielki Polak

      W dniu 17 X 2018 obchodziliśmy w szkole 40. rocznicę wyboru

      Jana Pawła II na papieża

      16 października 1978 – 16 października 2018

      Uroczystą akademię multimedialną  przygotowała klasa 5b i 1a pod kierunkiem

      p. Marii Zachary i p. Joanny Wyrębak . Uczniowie klas 4-6 wzięli ponadto udział

      w konkursie wiedzowym , a uczniowie klas 1-3  w konkursie plastycznym na portret Jana Pawła II.

      W sercach uczniów naszej szkoły jest wciąż żywa pamięć o naszym wielkim rodaku. Udowodnili to uczniowie wykazując się dużo wiedzą o życiu Jana Pawła II ,a także narysowali piękne portrety świętego. Rysunki były tłem i uzupełnieniem dekoracji

       z okazji tego święta. Okazało się także ,że nasze dzieci świetnie znają i pięknie śpiewają „Barkę” i przeboje zespołu Małe TGD, np.: ”Siedem”. Cała szkoła aktywnie uczestniczyła w akademii , śpiewając z występującymi wszystkie piosenki.

       

      Wyniki konkursów towarzyszących uroczystości zostaną wkrótce ogłoszone.

      Dnia 16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św. Piotra padły pamiętne słowa: "Habemus papam!". Tłum zgromadzony na placu ze zdumieniem przyjął wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła. Wybrany w trzecim dniu konklawe kardynał Karol Wojtyła był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch. Przyjął imię Jan Paweł II. Przesłanie pontyfikatu Jana Pawła II odzwierciedlały słowa wypowiedziane przez niego na początku misji: "Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi, otwórzcie drzwi jego zbawczej władzy".

      Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. Następnego dnia, W homilii wygłoszonej podczas żałobnej mszy św. na Placu św. Piotra, kard. Angelo Sodano nazwał naszego rodaka "Wielkim". Sześć lat później Jan Paweł II został beatyfikowany, a świętym ogłoszono go w kwietniu 2014 roku.

     • "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

     • Klasa 2b,c i 3b  bierze udział w projekcie“Piękna nasza Polska cała”. Projekt ten powstał z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem programu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, kształtowanie tożsamości narodowej oraz uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski. Aby od najmłodszych lat rozbudzać w dziecku świadomość kim jest i skąd pochodzi, w realizację zadań projektowych zaangażowane zostały wszystkie grupy przedszkolne. Zachęcamy Rodziców do wsparcia działań projektowych, o których będziemy Państwa informować, udział w konkursach oraz uroczystościach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.