• "Zaśpiewajmy kolędę..."

Nieodłącznym elementem okresu Bożego Narodzenia jest śpiewanie kolęd. W naszej szkole odbył się konkurs, w którym wzięło udział ponad 70 uczniów. 24 stycznia wzięliśmy udział w koncercie finałowym. Jako pierwsza wystąpiła Aurelia Radecka, która jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Potem śpiewali inni uczniowie, a poziom wykonania był bardzo wysoki. Wszyscy włączyli się we wspólne kolędowanie. Cieszymy się, że tradycja wspólnego kolędowania jest wciąż żywa.

• Nasz Sukces!

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

18 stycznia o 12:01 ·

Wyniki konkursu ogólnopolskiego ‼"Nauka to przygoda", lekcja z Tomaszem Zubilewiczem

Zwycięska praca kategoria II (klasy I-III) - Szkoła Podstawowa nr 37 w Chorzowie - klasa IIIbhttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:-)

(35 biletów grupowych kompleksowych do Parku Nauki i Rozrywki otrzymuje Pani  Barbara reprezentująca klasę IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Chorzowie)orzowie

Jedziemy na wycieczkę Brawo!!!

• Hej kolęda!

W dniu 18 stycznia naszą szkołę odwiedził zespół regionalny MAŁA ISTEBNA. Jego członkowie to głównie dzieci. W ich wykonaniu usłyszeliśmy pastorałki oraz kolędy. Niektóre z nich zaśpiewaliśmy wspólnie. Na ręce pani Dyrektor otrzymaliśmy od naszych gości także własnoręcznie zrobiony upominek. Oczywiście my też mieliśmy dla nich niespodziankę w postaci skromnego prezentu a nasi rodzice postarali się, aby umilić im pobyt w naszej szkole i upiekli dla gości ciasto.

• Nasza uczennica w The Voice Kids!

Aurelia przyzwyczaiła nas do występów muzycznych nie tylko w szkole, ale również na scenie krajowej - teraz przyszedł czas na zaprezentowanie swojego talentu w muzycznym programie "The Voice Kids".

Aurelia Radecka lat 9 uczennica klasy 4b .

Ogólnie lubi się uczyć, szczególnie łatwo przychodzi jej zapamiętywanie wierszy i różnego rodzaju tekstów, uwielbia rysować, a jej ogromną pasją jest śpiew, a kulą u nogi matematyka. Pełna temperamentu, aktywna, wesoła, optymistka od urodzenia. Śpiewa zawsze i wszędzie ( w tramwaju, autobusie), wszystko co wpadnie jej w ucho.

Śpiew i występy na scenie to jej powołanie, jest do tego stworzona, jak sama kiedyś powiedziała „ będę gwiazdą” :). Od siódmego roku życia regularnie chodzi na indywidualne zajęcia wokalne do pani Magdaleny Rabandy oraz obecnie do pani Moniki Kluszczyńskiej do Starochorzowskiego Domu Kultury, poza tym śpiewa w zespole „Misiaki” w Chorzowskim Centrum Kultury.

W 2016r poszła na casting do roli teatralnej „Roża” organizowanego przez Stowarzyszenie Muzyczno-Teatralnego „Freeland” i była jego członkiem do października 2018r., wystawiając z nimi kilka spektakli „Skrzypek na Dach(a)u”, „Blokowisko”, „Wspólne Betlejem”, eventy w kościołach, hospicjum i wyjazd z przedstawieniem do Iserlohn w Niemczech. Od trzeciego roku życia trenuje judo, obecnie posiada żółty pas. Pierwszy swój występ przed publicznością miała w wieku 5 lat w Katowicach na rynku w ramach projektu Dziennika Zachodniego „Dzieci śpiewają kolędy”, z którym nagrała dwie płyty (2015 i 2016 ). Następnie zaczęła brać udział w różnych konkursach, festiwalach, przesłuchaniach wokalnych, w których prawie zawsze jest laureatem. Rok 2018 był dla Aureli bardzo owocny ale i pracowity, wygrała prawie wszystkie konkursy, przesłuchania na których była obecna:

- I m. w XIV Przeglądzie Wokalnym „Solo i w Duecie” w MDK Chorzów oraz

Nagroda Publiczności

-”Wygraj Sukces” kwalifikacje regionalne i wojewódzkie Tarnobrzeg

- II m. w XVII Konkurs Kolęd i Pastorałek Świętochłowice

-Rytm Gliwice zloty laur

- Grand Prix w IX Festiwalu Pieśni Sakralnej Świętochłowice

- I m. w kat 7-9lat Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Siemianowice

-I m. Szopienicki Talent Katowice

-I m. w III Wojewódzkim Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży Muzyczne Diamenty

-Wyróżnienie I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bielawa

- II m. w II Międzynarodowym Festiwalu Piosnki „World Song” Sosnowiec

- I m. w XXXVI Festiwalu piosenki im. T. Paprotny Rybnik

- I m. XV Europejskim Festiwalu Piosenki Intermuza J. Cygana

- I m. The Voice of World międzyszkolny konkurs piosenki angielskiej

- II m. w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej Gliwice

- Złota Jodła na 45 międzynarodowym Harcerskim Festiwalu kultury szkolnej

-Wyróżnienie w XIII Piekarskim konkursie „Ocalić od zapomnienia”

- I m. „Tęczowe Piosenki” Jana Wojdaka Kraków

- II m. Talentiada w Radzionkowie

- Grand Prix w XX Miejskim Festiwalu Piosenki Sakralnej „Starochorzowska Nutka”

- II m. V Wojewódzkim Festiwalu Talentów

- nagroda prezydenta Andrzej Kotala w dziedzinie kultury po raz trzeci

W czerwcu zeszłego roku chciała wziąć udział w castingu do programu telewizyjnego The Voice Kids realizowanego przez TVP2 w Warszawie. Pojechała na precasting i z prawie 3 tys. dzieci, które tegoż roku zgłosiły się na casting znalazła się w ścisłej 100. Program telewizyjny jest dla Aureli cudowna przygodą, zdobywa wiedzę, doświadczenie u trenerów wokalnych oraz grono przyjaciół. W tym programie nie ma dzieci wygranych, przegranych, lepszych i gorszych.

Aurelia jest młodą, początkującą wokalistką, która wierzy, że kiedyś jej samozaparcie i chęć zaistnienia zaowocują i jej talent zostanie zauważony.Obecnie Aurelia dalej bierze udział w konkursach wokalnych, są porażki i wygrane ale ciężką pracą, treningami wokalnymi, dąży do perfekcji i wierzy że kiedyś będzie gwiazdą :) Aurelia ma stronę na YT gdzie można śledzić jej postępy muzyczne, Aurelia Radecka oraz stronę na fb Aurelia Radecka Ara.