• Od uprawy do potrawy - Misja klas Ib i Ic

Jak pokazują badania i codzienne obserwacje, problem nieprawidłowych nawyków żywieniowych ujawnia się w momencie, gdy dzieci stają przed samodzielnym wyborem – w kuchni, sklepie czy szkolnym bufecie. Odpowiedzią Tesco na ten problem jest program edukacyjny „Od uprawy do potrawy”, którego głównym pionem są Ekspedycje do miejsc, w których każdy podejmuje decyzję o swoim odżywianiu, czyli sklepów. Kilkadziesiąt marketów Tesco w całej Polsce od września stanie otworem dla młodych odkrywców. Zamiast poznawania teorii, dzieci będą samodzielnie odkrywać, badać i wyciągać własne wnioski. Będą próbować nowych smaków i łamać szyfry etykiet. Odkryją, że za zwykłym ananasem kryje się niezwykła historia podróży przez ocean.

Tyle mówi misja programu opracowana przez organizatorów.

W tym roku szkolnym klasy Ib i Ic wyruszyły do sklepu TESCO w Świętochłowicach, aby sprawdzić w praktyce to, czego dowiedziały się w szkole. Zajęcia warsztatowe dla obu klas przeprowadziła pani Sylwia Konieczna. Dzieci omówiły piramidę żywieniową, poznały grupy produktów, które dla naszego zdrowia mają największe znaczenie.Pani Mirosława Jurek nawiązała współpracę z organizatorami wyprawy i w końcu nasza eskapada doszła do skutku.