• Międzynarodowy Projekt edukacyjny

• 15.09.2018 22:06
      • Bierzemy udział w Międzynarodowym Projekcie "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA". Ruszamy do działania!!! Będziemy się dobrze bawić smiley
      • W tym roku szkolnym wraz z naszą wychowawczynią przyłączyliśmy się do Międzynarodowego Projektu "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA".

Jest on odpowiedzią  na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Temat, jakże ważny i poważny - jednak może i powinien być zrozumiały także  dla najmłodszych odbiorców. Wiek  wczesnoszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

Cele ogólne :  Kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno,folklor i tradycje Polski. Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

Cele szczegółowe: * Poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych.

* Poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów

* Poznanie tańców ludowych i potraw regionalnych.

* Wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.

* Integracja placówek edukacyjnych z Polski i Kresów

Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.

Już niedługo przedstawimy relację z naszego pierwszego działania.