• Zdrowo jem, więcej wiem

• 02.12.2018 23:02
      • W listopadzie nasza klasa wzięła udziału w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”, który odbył się pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.

• Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

W ramach projektu rozmawialiśmy o owocach i warzywach, które stanowią bardzo istotny element w naszej diecie i odgrywają bardzo dużą rolę w naszym prawidłowym rozwoju. Dostarczają organizmowi bardzo wielu witamin, składników mineralnych oraz znaczne ilości błonnika. Dzięki tym składnikom owoce i warzywa spożywane codziennie w odpowiednich ilościach chronią nas przed wieloma chorobami.  W ramach realizacji tego tematu przygotowaliśmy się do przedstawienia według wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy, do którego każdy z nas wykonał opaski z warzywami występującymi w utworze.

Kolejnym zadaniem była rozmowa na temat roli wody dla ludzi, zwierząt i roślin oraz funkcji wody w organizmie ludzkim . Sprawdzaliśmy gdzie można spotkać wodę, szacowaliśmy  ile wody jest w nas, wysłuchaliśmy opowiadania o chorobie żaby Matyldy. Teraz już wiemy, że codziennie należy pić wodę i musimy wykluczyć z naszych domów wysoko słodzone napoje.  Realizując kolejny punkt projekt przygotowaliśmy plakaty zachęcającej do zrezygnowania ze słodkich napojów na rzecz wody.

W końcu przyszedł czas, żeby podzielić się zdobytą wiedzą z całą szkołą. Celem promocji było zaprezentowanie wszystkim uczniom szkoły zdobytej wiedzy, a także zachęcenie ich do jedzenia warzyw i owoców oraz picia wody.

Zdjęcia z zadania "Warzywa i owoce na co dzień i od święta"

Zdjęcia z zadania "Woda na zdrowie"

Promocja projektu - zdjęcia