• Ważne informacje.

• 14.09.2018 13:13
      • Ważne informacje.
      • Drodzy Rodzice, przedstawiamy Wam ramowy rozkład dnia obowiązujący w naszej zerówce:

7:30-8:00 Schodzenie się do oddziału przedszkolnego. Czynności opiekuńcze, porządkowe i organizacyjne. Konsultacje indywidualne z rodzicami. Zabawy dowolne podejmowane z inicjatywy dzieci służące rozwijaniu wyobraźni (zabawy konstrukcyjne- manipulacyjne, tematyczne, twórcze,  integrujące  grupę).  Prace nauczyciela o charakterze wyrównawczym, stymulującym i obserwacyjnym.

8:00-8:45 Prace nauczyciela o charakterze korekcyjnym, wyrównawczym. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.

8:45-9:00 Kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych. Wdrażanie dzieci do utrzymywaniu ładu i porządku.Przygotowanie do śniadania.

9:00-9:30 Wprowadzanie w kulturę bycia, wdrażanie do zachowań akceptowanych społecznie, wyrabianie nawyków higieniczno – kulturalnych związanych ze spożywaniem śniadania.

9:30-11:00 Zajęcia wychowawczo- dydaktyczne, realizowane według założeń nowej podstawy programowej. Tworzenie warunków do zorganizowanej aktywności ruchowej.

11:00-11:30 Organizowanie pobytu dzieci w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, w parku itp. - gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze itd.. Uczenie zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo dziecka w budynku, w ogrodzie i poza terenem przedszkola. Tworzenie warunków do spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej.

11:30-11:45 Czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu. Wspieranie samodzielnych działań dziecka, kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych.

11:45-12:10 Samodzielne spożywanie posiłku, prawidłowe posługiwanie się sztućcami.

12:10-12:30 Swobodne zabawy i gry integrujące grupę, prace porządkowe.

Zajęcia dodatkowe:

RELIGIA: poniedziałek i wtorek godz. 10:00