• Nasz patron

• 27.08.2019 21:08
        • Nasz patron jest wzorem i postacią kluczową. Staramy się jak najwięcej o nim dowiedzieć.
        • Spotkanie z ciekawym człowiekiem

• 27.08.2019 21:09
        • Naszym gościem był wspaniały człowiek, który przyjechał z Indii. Pokazał nam jak z papieru można zrobić wiele ciekawych ozdób. Rozmawiał z nami w języku angielskim. Bardzo nam się podobał ten pokaz.
        • Święto Konstytucji 3 Maja

• 27.08.2019 20:59
        • Autorami Konstytucji 3 maja byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Nie obeszło się bez przeszkód podczas obrad w trakcie których uchwalono Konstytucję. W czasie obrad Sejmu Czteroletniego wielu posłów, pracujących na zlecenie państw ościennych (Rosji, Prus czy Austrii) , sprzeciwiało się powołaniu ustawy zasadniczej. Okazja nadarzyła się 3 Maja 1791 roku, wówczas wielu przeciwników konstytucji nie powróciło jeszcze z Wielkanocnego urlopu. Po siedmiogodzinnych obradach Sejm zatwierdził konstytucję, a król Stanisław August Poniatowski ją podpisał. Twórcy Konstytucji 3 Maja określili ją jako „ostatnią wolę i testament gasnącej Ojczyzny”.
        • Chorzowski Bank Pomysłów Sportowych

• 12.08.2019 19:53
        • 11 kwietnia 2018r. odbyła się III edycja Chorzowskiego Banku Pomysłów z wf- u na hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie pod patronatem prezydenta miasta Chorzowa Kotali.Organizatorem imprezy był Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Chorzów.
        • Matematyczny kangur

• 24.03.2019 20:59
        • w bieżącym roku szkolnym do matematycznych potyczek przystąpiło 8 uczniów. Trzymamy za nich kciuki !