Klasowe czytanie

18.09.2018 20:19
      Mamy klasową książkę, którą wspólnie przeczytamy na zajęciach. Poznamy nowych bohaterów, pewnie ich polubimy.

Czytanie to umiejętność, która niektórym może jeszcze sprawiać problemy, nadal jednak nad tym pracujemy. Mamy nadzieję, że naklejki motywacyjne zachęcą nas do częstszego sięgania po książki.

Nowy rok szkolny się już rozpoczął

17.09.2018 21:28
      Jesteśmy klasą IIc i cieszymy się z tego :)

Wakacje za nami. Powoli wracamy do szkolnej rzeczywistości. Wracamy do swoich wiadomości, zaczynamy zdobywać nowe. Najważniejsze, że uśmiech stale nam towarzyszy :)

Piękna nasza Polska cała.

16.09.2018 15:36
      W bieżącym roku szkolnym nasza klasa przystąpiła do międzynarodowego projektu edukacyjnego. Będzie możliwość wspólnej nauki i zabawy.

„Piękna Nasza Polska Cała” Honorowy patronat nad Projektem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka, Telewizja Aleksandrowski Kurier, Zespół ludowy Rokiczanka.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Piękna Nasza Polska Cała jest odpowiedzią     na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Temat, jakże ważny i poważny - jednak może i powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców. Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

Cele projektu:

* Poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych.

* Poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów

* Poznanie  tańców ludowych i potraw regionalnych.

* Wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.

* Integracja placówek edukacyjnych z Polski i Kresów

Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN

Witaj druga klaso !!!

29.08.2018 06:37
      Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Wiele nowych przygód przed nami.

Bądźmy bezpieczni !

28.08.2018 19:15
      Wkrótce wakacje. Musimy wiedzieć jak dbać o własne bezpieczeństwo i jak zachować się w sytuacjach dla nas trudnych. Wspólnie z 1b zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 68 w Katowicach na międzyszkolny piknik. Poznaliśmy zasady zachowania w chwilach, kiedy zdrowie i życie ludzkie jest zagrożone. Wiemy, jak ważne jest postępowanie zgodne z istrukcjami ludzi, którzy ratują często nasze życie.