• Good Start, Grow Smart

• 11.09.2018 19:30
      • Ideą projektu była popularyzacja wdrażania aktywnych metod uczenia się w oparciu o projekty edukacyjne z małymi dziećmi. Dzieci stają się "aktywnymi uczniami", zdobywając szersze umiejętności i kompetencje, które są ważne dla osiągnięcia sukcesu w życiu.

• Okres wieku przedszkolnego i szkolnego jest wyjątkowy w rozwoju człowieka. W tym okresie następuje intensywny rozwój umysłowy i fizyczny, który kładzie fundamenty pod postacią osobowości dziecka. W ramach projektu opracowane zostały zasady współpracy nauczycieli w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, poprzez zachęcanie ich do wykorzystania umiejętności wielokulturowego zespołu pracującego nad realizacją nakreślonych lokalnych i międzynarodowych działań projektowych. Zostało to dodatkowo wzmocnione poprzez opracowanie materiałów dydaktycznych przedszkolnych i wczesnoszkolnych  w ramach procesu projektowego.