• Klasa 1a w bibliotece szkolnej

• 07.12.2023 14:44
        • W dniu 16 listopada bibliotekę szkolną odwiedzili niezwykli goście. Uczniowie klasy Ia pierwszy raz uczestniczyli w zajęciach na terenie biblioteki. Dzieci dowiedziały się, co to jest regulamin,  jak wypożyczać książki i o nie dbać. Wychowawczyni rozmawiała także z dziećmi na temat zasad dotyczących zachowania na terenie biblioteki i czytelni. Pierwszaki usłyszały, jakie gromadzi materiały, następnie obejrzały wypożyczalnię z wielkim zainteresowaniem, najbardziej zaciekawiły je książki dla najmłodszych. Dzieci cieszyły się z wolnego dostępu do półek. Nabrały przeświadczenia, że biblioteka szkolna to przyjazne miejsce, są tu mile widziani i zawsze mogą liczyć na pomoc nauczycieli – bibliotekarzy.

• Narodowe Czytanie 2023r.

• 28.11.2023 14:12
        • 9 września 2023r. w Polsce i za granicami naszego kraju miała miejsce akcja, propagująca znajomość literatury polskiej.
          W tym roku odczytywano fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem
          Nasza szkoła wzięła udział w akcji, za którą  otrzymała od Kancelarii Prezydenta Polski pamiątkowe egzemplarze książek, które wzbogaciły księgozbiór biblioteki szkolnej.

• 07.10.2022 08:42
        • W dniu 15 września obchodziliśmyMiędzynarodowy Dzień Kropki. To święto, które ma uświadomić każdemu, że tkwią w nim talenty i zdolności.

W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły poznali historę Vashti, która jest bohaterką książki "Kropka" napisanej przez Petera Reynoldsa. Aiutor ten jest jednocześnie ilustratorem. Okazuje się, że każdy uczeń naszej szkoły posiada ogromne pokłady kreatywności :).

Z historią Vashti można zapoznać się także tutaj:

Serdecznie zapraszamy do lektury!