• Miejski Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" - "Pudełko zwane wyobraźnią"

• 16.05.2018 21:25
        • W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskim Konkursie Plastycznym "Cztery pory roku" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Chorzowie. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć prace plastyczne zainspirowane wierszem Zbigniewa Herberta pt. "Pudełko zwane wyobraźnią".

Zbigniew  Herbert

Pudełko zwane wyobraźnią

Zastukaj palcem w ścianę –
          z dębowego klocka
          wyskoczy
          kukułka

wywołaj drzewa
          jedno i drugie
          aż stanie
          las

zaświstaj cienko –
          a pobiegnie rzeka
          mocna nić
          która zwiąże góry z dolinami

chrząknij znacząco –
          oto miasto
          z jedną  wieżą
          szczerbatym murem
          i domkami żółtymi
          jak kostki do gry

teraz
          zamknij oczy
          spadnie śnieg
          zgasi
          zielone płomyki drzew
          wieżę czerwoną

pod śniegiem
          jest noc
          z błyszczącym zegarem na szczycie
          sowa krajobrazu

Laureatki z naszej szkoły to Vanessa P. - II miejsce i Natalia P. - wyróżnienie.

Serdecznie gratuluję!

• Wielka Zbiórka Książek Zaczytani.org

• 16.05.2018 00:12
        • Nasza szkoła aktualnie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Wielka Zbiórka Książek zainicjowanej przez portal Zaczytani.org. Celem akcji jest tworzenie bibliotek w szpitalach, na oddziałach dziecięcych i dla dorosłych, hospicjach i innych inststucjach. Dlatego też, jeśli posiadasz książeczkę w dobrym stanie, której już nie czytasz, możesz podarować ją innym.
          Akcję w naszej szkole koordynuje biblioteka szkolna.

Książki można przynosić do 17maja (czwartek), a każdy darczyńca otrzyma drobny upominek.

Szczegóły akcji na stronach Zaczytani. org lub https://muzeumslaskie.pl/pl/aktualnosci/muzeum-slaskie-dolacza-wielkiej-zbiorki-ksiazek/

Serdecznie zapraszamy!
        • Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

• 15.05.2018 21:57
        • W marcu miała miejce uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Akademię przygotowali uczniowie klasy 5b. Przypomnieli wszystkim, w jaki sposób należy dbać o książki, a mali czytelnicy dzielnie złożyli uroczystą przysięgę. Zapraszamy zatem do biblioteki szkolnej!

• Spotkanie z autorką książki, Panią Weroniką Górską

• 15.05.2018 22:22
        • 22 marca naszą szkołę odwiedziła autorka książki dla dzieci i młodzieży "O górze, która wybrała się w świat. Przygody Małej Czantorii", Pani Weronika Górska. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje książka od pomysłu do momentu, gdy pojawia się w księgarniach, czy skąd pisarze czerpią pomysły na swoje teksty. Dodatkowo Pani Weronika Górska przybliżyła nam swoją pasję zwiazaną z wędrówkami górskimi.