• Wypożyczanie podręczników w roku 2018/2019

• 29.08.2018 00:08
        • Witamy wszystkich Czytelników w nowym roku szkolnym!

Z początkiem września sukcesywnie wypożyczać będziemy podręczniki.
          Każdy uczeń ma obowiązek dbać o wypożyczone książki, gdyż służyć one będą kolejnym rocznikom. Przypominamy, że podręczniki muszą być obłożone w okładki (przezroczyste, albo papierowe, z tapet itp., ale nie przyklejone do okładek podręczników) oraz podpisane imieniem i nazwiskiem osoby korzystającej z książek.

Wypożyczone książki i podręczniki należy przechowywać starannie w tornistrze i w domu dlatego też:
          1. W tornistrze dbaj o porządek: kanapki przechowuj w śniadaniówce, do napojów wykorzystaj butelki z korkami niekapkami, a obuwie zmienne noś w osobnym worku.
          2. W domu wygospodaruj półkę lub szafkę na książki i zeszyty: łatwo je znajdziesz.
          3. Ćwiczenia dla klas I-VI przekazane zostaną wychowawcom, którzy rozdadzą je w poszczególnych klasach. Ćwiczenia przechodzą na własność ucznia. W przypadku zagubienia w ciągu roku szkolnego szkoła nie dysponuje dodatkowymi egzemplarzami.
          4. W przypadku zgubienia lub zniszczenia podręczników każdorazowo taką sytuację należy zgłosić w bibliotece. Podręczniki zgodne z obowiązującą podstawą programową należy odkupić lub uiścić opłatę w sekretariacie, zgodą z cennikiem wydawnictwa na ponowny jej zakup.

Dbając o podręczniki unikniesz kłopotów!
          Życzymy sukcesów w nauce i do zobaczenia wkrótce :).
        • Zwrot książek przed wakacjami

• 17.06.2018 01:27
        • Wszystkich uczniów prosimy o zwrot wypożyczonych książek i lektur od dnia 4 czerwca (poniedziałek). Podręczniki zwracać należy według osobnego harmonogramu, który dostępny jest w dzienniku elektronicznym. W przypadku nieobecności podręczniki należy dostarczyć możliwie najszybciej. Proszę również, aby przed oddaniem zdjąć okładki. Wszystkie podręczniki muszą być podpisane w tabelkach imieniem i nazwiskiem ucznia.

Przypominamy, że wypożyczone podręczniki należy oddać w możliwie najlepszym stanie, a zagubione lub zniszczone należy odkupić.
        • Wielka Zbiórka Książek 2018

• 21.05.2018 09:59
        • W ogólnopolskiej akcji Wielka Zbiórka Książek 2018, której inicjatorem jest portal Zaczytani.org ogółem wzięło 93 uczniów naszej szkoły. Zebrano łącznie 531 książek. Przekazane one zostały w dniu 17 maja do Biblioteki Muzeum Śląskiego w Katowicach. Wszytskim zaangażowym uczniom, ale również Rodzicom serdecznie dziękuję. Cieszę się z tak licznego udziału, mam nadzieję, że inicjatywa wszystkim się podobała.

Pozdrawiam serdecznie,

Wasza Pani z biblioteki