• Program „Pięć porcji warzyw, owoców lub soku”.

• 16.09.2018 21:48
        •  W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do programu „Pięć porcji warzyw, owoców lub soku”.
          Ogólnopolski program edukacyjny 5 porcji warzyw, owoców lub soku ma na celu zmianę nawyków żywieniowych na lepsze, a przede wszystkim na zdrowsze, poprzez zwiększenie świadomości na temat zdrowej diety oraz zachęcenie dzieci do spożywania warzyw, owoców i picia soków pięć razy dziennie. Organizatorem inicjatywy jest Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) przy wsparciu merytorycznym Instytutu Żywności i Żywienia..
        • Celem działania jest edukacja dzieci nt. zasad zdrowego odżywiania oraz zachęcenie, aby w codziennej diecie na stałe znalazły się warzywa, owoce lub sok.

CO ZAMIERZAMY OSIĄGNĄĆ?

Chcemy przedstawić dzieciom z klas II–III oraz ich rodzicom korzyści wynikające ze spożywania owoców, warzyw i soków. Zamierzamy pokazać, że są one niezbędne w codziennej diecie oraz stanowią naturalne źrodło cennych witamin i składników mineralnych, tak bardzo potrzebnych do prawidłowego rozwoju.