• FESTIWALOWA ZABAWA Z CHEMIĄ

• 12.03.2018 21:03
      • 12 marca ruszyła jubileuszowa edycja Chorzowskiego Festiwalu Nauki. W tym roku impreza nosi tytuł: „Nasze dziedzictwo – nasza przyszłość”. Braliśmy udział w zabawie z chemią.Zajęcia przygotowali i przeprowadzili nauczyciele chemii, biologii oraz przedmiotów farmaceutycznych. Dzieci uczestniczyły samodzielnie w formie zabawy w przeprowadzaniu doświadczeń chemicznych. Doskonała zabawa zapoczątkowała zainteresowanie przedmiotami przyrodniczo – chemicznymi. Dzieci malowały barwnikami swoje obrazy na mleku, rysowały swoje buzie niewidzialną farbką i wywoływały obraz zaczarowanym płynem, badały odczyn chemiczny wielu substancji wykorzystywanych w gospodarstwie domowym oraz bawiły się cieczą nienewtonowską. Pobyt w naszym laboratorium kończył pokaz „wybuchu wulkanu”, wywołując wiele emocji i radości.