Kształty Europy w naszym plecaku.
- 19.06.2018 20:31
- Międzynarodowy projekt edukacyjny został zaakceptowany.
W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy realizację projektu akcji Erasmus Plus. Całkowite dofinansowanie to 23.200 euro. Działania projektowe będą trwały przez 3 kolejne lata szkolne. Wspólnie z placówkami oświatowymi z Hiszpanii, Włoch, Turcji i Finlandii będziemy poznawać nie tylko nasze kraje partnerskie, ale również wspólnie uczyć się i bawić rozwijając kompetencje matematyczne i językowe.
Wszystkie szkoły objęte projektem zgadzają się, że nauczanei geometrii jest niezwykle trudnym zagadnieniem.NIe ma w zasadzie wypracowanych metod skutecznego wprowadzania treści z tego zakresu do programu nauczania. Jest wiele aspektów indywidualnych, które rzutują na to, jak najlepiej pracować z dziećmi
Po wspólnej analizie problemów i potrzeb naszych placowek określiliśmy następujące tezy, które chcemy potwierdzić:
- Uczenie się musi opierać się na doświadczeniu.
- Poszukiwania zmysłowe, od pierwszych lat życia, są kluczowe dla uczenia się.
- Każda funkcja nauczania-treści zależy od motywacji, z jaką jest transmitowana.
- Uczniowie w każdym wieku, nawet jako dorośli, uczą się wszystkiego, co nas zaskakuje i eksperymentuje , aktywizuje emocje.
- Geometria jest jedną z głównych osi postępu różnych kultur i ważnym sposobem wzbogacania sztuki jako demonstracji kulturalnej.
- Geometria dostarcza nam informacji o naszym pochodzeniu, ewolucji, kulturze oraz naszym naturalnym, społecznym i kulturowym otoczeniu.
Tak więc celami szkół stało się:
Wspólne opracowywanie strategii pracy.
Stworzenie interdyscyplinarnej metodologii w nauczaniu geometrii.
Naprawienie strategii metodologicznych i interwencje w środowisku przejścia pomiędzy obligatoryjnymi etapami edukacyjnymi.
Poprawienie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, przekonanie naszych dzieci, że nauka jezyka angielskiego pomoże im w realizacji ich marzeń.
Poznanie bogactwa kulturowego Europy pokaże naszym dzieciom, jak bogate jest życie na naszym kontynencie.
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły