• Witamy w roku szkolnym 2020/2021

• 09.11.2020 12:05
      • Witamy w bibliotece szkolnej po wakacjach!

Aktualnie biblioteka opracowuje podręczniki szkolne, które w dużej liości trwafią w Wasze ręce.
        Ze względu na stan epidemiczny opracowany został regulamin korzystania z biblioteki na czas pandemii koronawirusa. Prosimy, aby zapoznać się z nim.

• REGULAMIN PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W CZASIE EPIDEMII COVID-19

I. ZASADY OGÓLNE

1. Bibliotekarze oraz osoby korzystające z biblioteki powinny przebywać w bibliotece w maseczce bądź nosić inną osłonę nosa i ust.

2. Należy zachować bezpieczną odległość od innych osób-minimum 1,5 m.

3. Należy przeprowadzać regularne czyszczenie powierzchni wspólnych, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki, blaty, oparcia krzeseł.

4. W celu umożliwienia przestrzegania wymogu dotyczącego dystansu przestrzennego jednocześnie w bibliotece mogą przebywać 4 osoby.

5. Wypożyczający nie korzystają z wolnego dostępu do zbiorów, książki podaje bibliotekarz.

II. REALIZACJA PRZYJMOWANIA KSIĄŻEK PRZEZ NAUCZYCIELA

BIBLIOTEKARZA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

1. Okres kwarantanny dla zwróconych książek wynosi 3 doby. Przyjęte książki powinny zostać odłożone do pudła.

2. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny; po tym okresie włączyć do użytkowania.

3. W czytelni mogą przebywać 4 osoby.

III. ROZWIAZANIA ORGANIZACYJNE I PRAKTYCZNE

1. Nauczyciel bibliotekarz ustala z dyrektorem szkoły i wychowawcą klasy zasady wypożyczania i zwrotu książek oraz podręczników.

2. W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie we wrześniu otrzymują wszystkie części podręczników.

3. Wychowawca w porozumieniu z nauczycielem bibliotekarzem powiadamia rodziców przez dziennik elektroniczny lub inne kanały kontaktu o terminach zwrotów książek i podręczników oraz możliwościach ich odkupienia .

4. Uczniowie zwracają podręczniki w kompletach (wszystkie części).

5. Z podręczników należy usunąć foliowe okładki, zapisane ołówkiem notatki.Podręczniki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani odkupić.

6. W bibliotece będzie wyznaczone miejsce, w którym będą zwracane książki.

7. Złożone podręczniki oznaczamy data, w której zostały przyjęte. Ułatwi to prace związane z zalecanym terminem przechowywania zbiorów w kwarantannie, a następnie ich udostępniania.

8. Osoby dokonujące zwrotu książek muszą być poinformowane o określonym sposobie przekazania zbiorów.

9. Podręczniki przyniesione przez ucznia, zapakowane w reklamówkach muszą być opisane na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa.

10. Podręczniki następnie są odkładane w sposób wskazany przez nauczyciela bibliotekarza w określonym miejscu.

11. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.