• Życzenia

i spokój Świąt

Bożego Narodzenia,

towarzyszy Wam każdego dnia

przez cały nadchodzący rok.

Niech będzie to rok szczęśliwy,

pełen sukcesów osobistych i zawodowych,

a wszystkie jego dni niech będą tak radosne

i niepowtarzalne jak wigilijny wieczór.

• Godzina kodowania

Uczniowie wzięli udział w międzynarodowej akcji " Code Hour". Poznawaliśmy zasady tworzenia programów komputerowych, przygotowaliśmy nasze pierwsze aplikacje.

• Badanie ankietowe

Bytom, 17 listopada 2017 r.

Pani

Barbara Janas

Szkoły Podstawowej nr 37

im. Karola Grzesika

w Chorzowie

Szanowna Pani Dyrektor,

w roku szkolnym 2016/2017 Kuratorium Oświaty w Katowicach we współpracy z Urzędem Wojewódzkim realizowało program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. W ramach programu Kuratorium Oświaty prowadziło Kampanią pod hasłem Rodzina TAK#e-uzależnienia NIE. Ze względu na istotę sprawy i rozwój mediów elektronicznych zaplanowano na rok szkolny 2017/2018 przeprowadzenie badań dotyczących poznania i zdiagnozowania znaczenia Internetu w życiu nastolatka w wybranej grupie uczniów szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego.

• Mikołajki

Dnia 6 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził długo oczekiwany gość. Przyszedł niosąc ze sobą radość i słodkości. Dzieci klas 0-3 przywitały go gromkimi okrzykami i piosenką. Klasy drugie zaprosiły do wspólnej zabawy.

Szkoda, że św. Mikołaj przychodzi do nas tylko raz w roku :(

•  Święto pluszowego misia
          • Święto pluszowego misia

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

• Święto dyni

Święto dyni weszło już do naszej szkolnej tradycji. Były stroje z pomarańczowym akcentem i oczywiście współzawodnictwo w wykonaniu najbardziej szalonej dyni. Pomysły fantastyczne, przecież nie brakuje nam fantazji. W klasach uczestniczyliśmy w dodatkowych działaniach. Tematyczne rysunki, matematyczne kolorowanki... To tylko kilka z propozycji..

• Dzień Latawca

Tadeusz Kubiak

Dzieci i latawiec”

Po zielonej trawce

Idą dzieci z latawcem,

Latawiec szarpnął sznurek

I hejże! W górę.

Poleciał bardzo wysoko

Hen wiosennym obłokom.

Ma oczy, nas i usta

I w słońcu się pluska.

Uśmiecha się do słonka

Do Małgosi i Tomka.

Nagle przymrużył oko

• Od uprawy do potrawy - Misja klas Ib i Ic

Jak pokazują badania i codzienne obserwacje, problem nieprawidłowych nawyków żywieniowych ujawnia się w momencie, gdy dzieci stają przed samodzielnym wyborem – w kuchni, sklepie czy szkolnym bufecie. Odpowiedzią Tesco na ten problem jest program edukacyjny „Od uprawy do potrawy”, którego głównym pionem są Ekspedycje do miejsc, w których każdy podejmuje decyzję o swoim odżywianiu, czyli sklepów. Kilkadziesiąt marketów Tesco w całej Polsce od września stanie otworem dla młodych odkrywców. Zamiast poznawania teorii, dzieci będą samodzielnie odkrywać, badać i wyciągać własne wnioski. Będą próbować nowych smaków i łamać szyfry etykiet. Odkryją, że za zwykłym ananasem kryje się niezwykła historia podróży przez ocean.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 2 października w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (zdj 1-2). Wszyscy uczniowie mogli brać udział w matematycznych zabawach: "Hasło dnia" i "Matematyczne spacery"(zdj 9-10) oraz mogli ćwiczyć pamięć wchodząc po schodach! (zdj 16-17) Wybrani koordynatorzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród chętnych i najlepszym wręczali odznaki(zdj.12-15). Dodatkowo uczniowie klas IV-VI brali udział w konkursie plastycznym "Tabliczka Mnożenia" (zdjęcia 4-8) oraz w konkursie matematycznym "Mistrz Tabliczki Mnożenia" (zdj.11). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

• Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września. Święto jest poniekąd odpowiedzią na marcowy Dzień Kobiet. W Dzień Chłopaka dziewczynki przygotowują dla swoich kolegów drobne upominki, organizowane są zabawy i konkursy. Na świecie to święto jest obchodzone w różnych terminach.

Dzisiaj w naszej szkole było naprawdę wesoło !

• Partnerzy

Sobota 20.01.2018