• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 37 z Chorzowie ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019.
      • Rekrutacja do klasy pierwszej

Dyrektor szkoły ogłasza zapisy do klasy pierwszej

• Procedury w przypadku wszawicy

Zdrowie dzieci:W związku z pojawiającymi się przypadkami wszawicy wśród dzieci proszę rodziców o współpracę z wychowawcami i higienistką oraz przekazuję w załączeniu informację sanepidu w tej sprawie.

WSZAWICA jest chorobą zakaźną, powodowaną przez pasożyta – wesz głowową. Pasożyt ten żyje wyłącznie na owłosionej skórze głowy człowieka i żywi się jego krwią. Wszawica najczęściej szerzy się wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym .Do zakażenia wszami dochodzi najczęściej przez kontakt bezpośredni lub pośrednio przez np. czapki, grzebienie, szczotki itp. Po około 3 tygodniach od złożenia jaj wykluwają się z nich młode osobniki .Samo leczenie jest bardzo proste. Polega na stosowaniu środków owadobójczych na skórę owłosioną głowy. Wszystkie te środki można bez problemu otrzymać w aptece, a samo leczenie wykonywać zgodnie z ulotką dołączoną do leku.

• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 37 z w Chorzowie przyjmuje wnioski rodziców dzieci z rocznika 2012

AKTUALNIE UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA, którzy chcą kontynuować realizację obowiązku przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 37 w roku szkolnym 2018/2019.

• Rekrutacja do klasy pierwszej

Rok szkolny 2018/2019

Obowiązek szkolny rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat i:

• korzystało z wychowania przedszkoln
        • Życzenia

Szanowni

Nauczyciele Rodzice Uczniowie

Niech radość

i spokój Świąt

Bożego Narodzenia,

towarzyszy Wam każdego dnia

przez cały nadchodzący rok.

Niech będzie to rok szczęśliwy,

pełen sukcesów osobistych i zawodowych,

a wszystkie jego dni niech będą tak radosne

i niepowtarzalne jak wigilijny wieczór.

• Godzina kodowania

Uczniowie wzięli udział w międzynarodowej akcji " Code Hour". Poznawaliśmy zasady tworzenia programów komputerowych, przygotowaliśmy nasze pierwsze aplikacje.

• Badanie ankietowe

Bytom, 17 listopada 2017 r.

Pani

Barbara Janas

Szkoły Podstawowej nr 37

im. Karola Grzesika

w Chorzowie

Szanowna Pani Dyrektor,

w roku szkolnym 2016/2017 Kuratorium Oświaty w Katowicach we współpracy z Urzędem Wojewódzkim realizowało program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. W ramach programu Kuratorium Oświaty prowadziło Kampanią pod hasłem Rodzina TAK#e-uzależnienia NIE. Ze względu na istotę sprawy i rozwój mediów elektronicznych zaplanowano na rok szkolny 2017/2018 przeprowadzenie badań dotyczących poznania i zdiagnozowania znaczenia Internetu w życiu nastolatka w wybranej grupie uczniów szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego.

• Mikołajki

Dnia 6 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził długo oczekiwany gość. Przyszedł niosąc ze sobą radość i słodkości. Dzieci klas 0-3 przywitały go gromkimi okrzykami i piosenką. Klasy drugie zaprosiły do wspólnej zabawy.

Szkoda, że św. Mikołaj przychodzi do nas tylko raz w roku :(

•  Święto pluszowego misia
          • Święto pluszowego misia

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

• Partnerzy

Niedziela 22.04.2018