• Rok szkolny 2018/2019

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wiele nowego przed nami.
      • Nowe projekty edukacyjne

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie rozpoczynają swoją przygodę biorąc udział w nowych projektach edukacyjnych. Wkrótce pierwsze relacje.
      • Projekt Erasmusa Plus "Kształty Europy w naszym plecaku"

Rozpoczynamy kolejny rok współpracy międzynarodowej w ramach projektu Erasmus Plus. Poznaliśmy się, nawiązaliśmy przyjaźnie. W czasie wizyty w naszej szkole, wspólnie pracowaliśmy, bawiliśmy się. Teraz będziemy realizowali nasze kolejne zadania.

• Europe Code Week 2018

Z przyjemnością informujemy, że pierwsze działanie w programie Europe Code Week 2018 zostało zrealizowane i zaakceptowane, o czym świadczy przyznany nam certyfikat. To piersze z zadań realizowanych przez uczniów naszej szkoły. Następne w przyszłym tygodniu. Kolejny etap to zabawa z wykorzystaniem Scratcha. Trzymamy kciuki.

• Spotkanie koordynatorów projektu w Orivesi

W dniach 8-12.10.2018 r. koordynatorzy projektu "Kształty Europy w naszym plecaku" spotkali się we Finlandii. Naszą szkołę reprezentowały panie Mirosława Jurek i Sylwia Konieczna.

Cel spotkania:
            - ocena dotychczasowych działań projektowych w każdej ze szkół z jednoczesnym powiązaniem ich ze wspólnymi zadaniami projektowymi;
            - upowszechnianie dotychczasowych wyników,
            - aktualizacja i uszczegółowienie działań na następny rok szkolny;
            - video konferencja z nauczycielami, którzy nie uczestniczyli w wizycie;
            - podsumowanie i ewaluacja działań projektowych dla dzieci w trakcie wizyty szkolnej w Polsce;
            - ustalenie odpowiedzialności za poszczególne działania projektowe w bieżącym okresie.

• VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza klasa zorganizowała VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole. W ciągu trzech dni każdy uczeń mógł sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia pisząc krótki test pisemny podczas przerw. Wszytkie bezbłędne odpowiedzi zostały nagrodzone odznakami experta tabliczki mnożenia. Dodatkowo chętni uczniowie mogli wziąść udział w konkursie plastycznym oraz konkursie tabliczki mnożenia w kategorii indywidualnej i międzyklasowej.

• Dzień Chłopaka

Szkolna tradycja

W naszej szkole 28 września obchodzono Dzień Chłopaka.

Przybliżmy sobie historię tego święta.

Dzień Chłopca powstał , prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30

• BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Podjęte działania są odpowiedzią na ogromny sukces dwóch edycji projektu BohaterON – włącz historię!, a w szczególności reakcją na rosnące zainteresowanie prowadzonymi w ramach akcji działaniami edukacyjnym

i.

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

• Narodowe czytanie

W poniedziałek 10 września wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy- Narodowe Czytanie. Jest ona prowadzona od 2012 roku i polega na tym, żeby jak najwięcej osób w Polsce czytało wybraną książkę. W tym roku było to "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Podczas spotkania klas IV-VI został uroczyście odczytany list Pana Prezydenta RP, a następnie przedstawiciel nauczycieli odczytał początek książki. Na kolejnych lekcjach czytaliśmy kolejne fragmenty.

• Partnerzy

• Międzynarodowy projekt edukacyjny
      • Edusens
      • Erasmus +
      • eTwin
      • Scenariusze
      • POWERSE
      • Send my friends to school

Piątek 19.10.2018

• 2b Majsterkowo
      • 2b Dzień Papieski
      •  SU - głosowanie
      • SU - "Akcja Podaruj znicz na Kresy".
      • 2b- Stroje ludowe
      • Code Week 2018
      • Dzień Papieski
      • Zerówka w kinie.