• Witaj wiosno!

Do szkolnych tradycji należy powitanie wiosny. Chcemy być pewni, że w końcu do nas przyjdzie. Dzieci w swoich klasach przygotowywały się do tego wydarzenia. Takim właśnie sposobem kolorowy korowód przeszedł ulicami naszej dzielnicy.

• Warsztaty Majsterkowo

Dnia 15 marca klasa 1b wybrała się na warsztaty do supermarketu budowlanego "Castorama". Wykonaliśmy cudne skrzynki na narzędzia. Dzieci nauczyły się mierzyć, pracować wedłu ustalonego planu, dbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie wykonywanej pracy. Było szlifowanie, przybijanie gwoździ , czyli to , co pierwszaki lubią najbardziej.  Mieliśmy również okazję współpracować ze sobą. Nasze cudne skrzynki zabkierzemy do domu.

• Światowy Dzień Liczby Pi

14 marca jest obchodzony Światowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie mogli wystartować w kilku konkursach. Odbył się konkurs na Pi ciasto. W tej kategorii I miejsce zdobyła Marta z 7 b, II miejsce Weronika z 6 a, III miejsce Agata z 7 a. Kolejnym konkursem był konkurs wiedzy matematycznej. Dwójki reprezentacji klasowych zmierzyli się z zadaniami matematycznymi. W tej kategorii I miejsce zdobyła klasa 8b, II miejsce 8 a, III miejsce 6 c, Następnie uczniowie mogli sprawdzić swoje siły w zapamiętywaniu rozwinięcia liczby Pi. I miejsce Maria z 8b, II miejsce Weronika z 6a i Maja z 7 a, III miejsce Alicja z 5 a. Ostatnim konkursem był konkurs plastyczny. Miejsce I Maja z klasy 5b, ll miejsce klasa 6 b, III miejsce Luna z klasy 4 a. Wszyscy uczniowie mieli okazję na lekcji stworzyć Pi grafy a na przerwach rozwiązać ciekawe rebusy. Na wszystkich uczestników czekały ciekawe i słodkie nagrody. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

• Nasze lektury inaczej…

Klasy czwarte i piąte przy okazji omawiania lektur zmierzyły się z tworzeniem Lapbooków. Tu liczyła się nie tylko wiedza, ale szczypta wyobraźni i artystycznego zacięcia. Lapbooki tworzone były w klasach czwartych do lektur Mikołajek i Pinokio i  w klasie 5a do Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa. Zobaczcie efekty ciężkiej pracy :)

• Dzień Kobiet

W SP 37 świętowaliśmy Dzień Kobiet w Barbielandzie. W szkole zrobiło się różowo - cukierkowo!  Była piosenka w wykonaniu Majki Smulskiej, świetna zabawa, konkursy i  tańce!

Wszyscy bawili się znakomicie!

• Angielski jest FUN-tastyczny - tworzymy własne pomoce dydaktyczne

W ramach projektu na zajęciach koła zainteresowań uczniowie klas pierwszych wykonali swoje własne pomoce dydaktyczne do powieszenia w klasie. Najpierw twórczo podeszliśmy do powtórzenia skomplikowanej angielskiej pisowni układając nazwy części ciała z kolorowych sznurków, później odgadywaliśmy wyrazy po ich odbiciu lustrzanym, czytając do góry nogami i wspak, a na koniec uczniowie stworzyli plakaty odrysowując się wzajemnie i dopasowywując wyrazy do konturu swojego ciała. Aż trudno uwierzyć, że tyle pracy zdołali wykonać w zaledwie 45 minut. Zapraszamy do fotorelacji.

Bal karnawałowy klas I – III

Karnawał to czas na wesołą zabawę. Również w naszej szkole, 13 lutego odbył się bal karnawałowy dla klas I – III. W pięknie udekorowanej hali pojawiły się postacie z różnych bajek i  filmów. Wspaniale prezentowały się księżniczki, rycerze i żołnierze. Nie zabrakło sportowców i piratów. Mnóstwo konkursów i świetna muzyka gwarantowały dobrą zabawę. Czas spędzony w miłej atmosferze pozostanie na długo w naszej pamięci.

• Czas na odpoczynek- ferie zimowe.

Rozpoczynają się oczekiwane zapewne przez wszystkich ferie zimowe.

Z tej okazji nauczycielom, pracownikom i uczniom życzę pięknych, śnieżnych, radosnych i bezpiecznych ferii oraz odpoczynku po kilkumiesięcznej, niełatwej nauce i prac.

Zachęcam Was do aktywnego wypoczynku i życzę, abyście dobrze odpoczęli, nabrali sił, energii i motywacji do dalszej nauki i pracy w drugim półroczu.

Dyrektor Barbara Janas

Uczniom przypominam kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

Myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań; na stokach narciarskich, na wyciągach, na lodowiskach, a także w sieci oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku.

Uważajcie, aby nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek!

Bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście elementy odblaskowe na Waszych kurtkach czy plecakach;

Przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;

Używajcie kasków chroniących głowę - na nartach i łyżwach;

Odpoczywajcie aktywnie - dajcie też odpocząć swojemu smartfonowi i komputerowi ;-)

• Czas na kolędowanie

W dniu 19 stycznia 2024 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu w naszej szkole - Koncercie Kolędowym. Całe wydarzenie było doskonałą okazją do celebrowania tradycji bożonarodzeniowych, a także do zaprezentowania talentów muzycznych naszych uczniów. Gratulujemy wszystkim młodym artystom za ich trud i zaangażowanie, które przyczyniły się do sukcesu tego koncertu.