• Dzień Chłopaka

            Szkolna tradycja

            W naszej szkole 28 września obchodzono Dzień Chłopaka.

            Przybliżmy sobie historię tego święta.

            Dzień Chłopca powstał , prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny".

            Wszystkim chłopcom życzyliśmy :Uśmiechu na twarzy a w sercu radości,spełnienia marzeń- wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka :) .

          • BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE

            BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Podjęte działania są odpowiedzią na ogromny sukces dwóch edycji projektu BohaterON – włącz historię!, a w szczególności reakcją na rosnące zainteresowanie prowadzonymi w ramach akcji działaniami edukacyjnym

            i.

            Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

            Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

          • Narodowe czytanie

            W poniedziałek 10 września wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy- Narodowe Czytanie. Jest ona prowadzona od 2012 roku i polega na tym, żeby jak najwięcej osób w Polsce czytało wybraną książkę. W tym roku było to "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. 

            Podczas spotkania klas IV-VI został uroczyście odczytany list Pana Prezydenta RP, a następnie przedstawiciel nauczycieli odczytał początek książki. Na kolejnych lekcjach czytaliśmy kolejne fragmenty.

            Otrzymaliśmy również pamiątkową pieczęć akcji.