• Informacje o projekcie

• 14.02.2019 20:48
        • Park Śląski odwiedzili zagraniczni goście. Grupa z tureckiego Usak do Chorzowa przyjechała w ramach projektu Comenius Regio. Wycieczka meleksem po alejach była jednym z punktów programu podczas kilkudniowego pobytu.

Projekt zakłada współpracę trzech partnerów z każdego kraju. Po stronie polskiej to Urząd Miasta Chorzów, Szkoła Podstawowa nr 37 w Chorzowie i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach. Po stronie tureckiej koordynatorem jest tamtejsze kuratorium oświaty, a współpracują szkoła podstawowa i uniwersytet. Celem projektu jest ukazanie zmian w oświacie.

W Parku tureccy goście odwiedzili Rosarium. Zobaczyli też najciekawsze aleje i obiekty. Podróż meleksami okazała się dla kilkunastoosobowej grupy sporą atrakcją