• DUCH SKRZYNI I RÓŻNORODNOŚĆ KULTUR EUROPY

• 27.10.2018 19:13
      • W czwartek 25 października 100 uczniów z klas 2 i 3 naszej szkoły miało okazję obejrzeć w Chorzowskim Centrum Kultury spektakl teatralny pt. „RÓŻNORODNOŚĆ KULTUR EUROPY”.

Na spektakl dzieci zaproszone zostały przez panią Mirosławę Jurek i Sylwię Konieczną koordynatorki międzynarodowego projektu edukacyjnego „Kształty Europy w naszym plecaku”. Wspólnie   zrealizowaliśmy  jeden z celów projektu  jakim jest  poznanie bogactwa kulturowego Europy. Całość imprezy została sfinansowana z funduszu projektu.

• Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego z Wrocławia.

Dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, nienawiścią, bólem i łzami). Wspólnie z Puszkiem – psem Kuby, odbyliśmy podróż po krajach Europy w celu odszukania największego skarbu świata. Byliśmy we Francji, Hiszpanii, Anglii i we Włoszech. Podczas spektaklu poznaliśmy przedstawicieli poszczególnych krajów Europy i ich zwyczaje. Dowiedzieliśmy się jakie są zwroty w ich ojczystych językach a także niektórzy widzowie zostali zapraszani są na scenę i pomagali bohaterom w rozwikłaniu zagadek (szkoda, że nas nikt nie wybrał do takiej zabawy).  Dzięki pomocy rezolutnego byczka Hose, Kubie udało się zwyciężyć ducha.

Zły duch stracił moc, pokonaliśmy go dobrym słowem , a na koniec okazało się, że największym skarbem świata jesteście WY DROGIE DZIECI.