• Spotkanie koordynatorów projektu w Orivesi

• 13.10.2018 08:23
      • Cel spotkania:
        - ocena dotychczasowych działań projektowych w każdej ze szkół z jednoczesnym powiązaniem ich ze wspólnymi zadaniami projektowymi;
        - upowszechnianie dotychczasowych wyników,
        - aktualizacja i uszczegółowienie działań na następny rok szkolny;
        - video konferencja z nauczycielami, którzy nie uczestniczyli w wizycie;
        - podsumowanie i ewaluacja działań projektowych dla dzieci w trakcie wizyty szkolnej w Polsce;
        - ustalenie odpowiedzialności za poszczególne działania projektowe w bieżącym okresie.
      • Plan wizyty:
        Dzień pierwszy:
        - Wizytowanie placówek przedszkolnych, rozmowa z nauczycielami, wspólne działania integracyjne z dziećmi. Oglądanie programu przygotowanego przez dzieci uczestniczące w projekcie. Gry i zabawy integracyjne.
        - Spotkanie z władzami lokalnymi. Uczestnictwo w prelekcji na temat wczesnego etapu kształcenia i wychowania we Finlandii.
        - Spotkanie grupy projektowej- Omówienie wyników prac w każdej z placówek i ich prezentacja.
        Dzień drugi:
        - Obserwacja zajęć w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Dyskusja na temat sposobów wprowadzanych zagadnień z zakresu matematyki, historii, geografii w odniesieniu do realizowanych zagadnień projektowych. Wymiana dobrych praktyk między placówkami edukacyjnymi.
        - Spotkanie z lokalnym władzami oświatowymi. Wykład na temat "Curiculum edukacji fińskiej". Przedstawienie systemów edukacyjnych krajów partnerskich.
        - Wspólne działania edukacyjne w placówce przedszkolnej. "Learning outdoor" jako skuteczna metoda pracy dydaktczyno- wychowawczej. Zajęcia edukacyjne i ruchowe w lesie.
        -Spotkanie grupy partnerskiej- Praca nad planem upowszechniania działań projektowych w poszczególnych krajach. Mocne i słabe strony projektu.
        Dzień trzeci:
        - Obserwacja zajęć w międzynarodowej szkole w Tampere.
        - Spotkanie z nauczycielami placówki, dyskusja na temat rozwijania kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego na wszystkich etapach kształcenia z uwzględnieniem predyspozycji dzieci i różnorodności kulturowych uczniów.
        - Spotkanie grupy projektowej- Ustalenie terminu i wstępnego planu wizyty we  Włoszech. Analiza strony internetowej projektu, twinspace i treści zamieszczonej na facebooku.
        Uszczegółowienie tematyki zajęć i działań w bieżącym roku szkolnym.

Podsumowanie spotkania:
        Wszystkie szkoły realizują zadania projektowe z dużym zaangażowaniem zgodnie z harmonogramem. Tematyka przygotowanych materiałów i prezentacji jest zbieżna, współpraca przebiega bardzo dobrze i pozwala na osiągnięcie sukcesu. Dzieci chętnie pracują, są zaangażowane. Nauczyciele motywują się nawzajem, inspirują i chętnie opracowują wspólne działania. W miesiącu grudniu zorganizowana zostanie video-konferencja dla dzieci i nauczycieli.